Tiktok Takipçi Satın Al

obilet, Bilet Satış Verilerini Açıkladı: Bayram’da Biletler Yok Sattı!

Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com, şehirler arası seyahatlere yönelik bayram verilerini açıkladı.


Obilet.com verilerine göre, haziran ayından bu yana 1 milyondan fazla otobüs bileti satışı gerçekleşirken, temmuz ayının ilk haftası 50 binden fazla otobüs bileti satıldı. Uçak biletinde ise temmuzun ilk haftası 3 bin 686 adet olurken, geçen yıla kıyasla yüzde 25 oranında artış yaşandı.

Seyahat ve ulaşım sektörüne yenilikçi bir anlayış getiren online otobüs ve uçak bilet satış platformu obilet.com, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi verilerini açıkladı. obilet.com’un verilerine göre, tüketicilerin seyahat bileti alımında online kanallara yöneliminde ciddi bir artış olduğu gözlendi. Otobüs sektöründe 2020 ve 2021 yıllarının haziran ayı karşılaştırıldığında yüzde 116’lık bir artış görülürken uçak bileti satışlarında ise yüzde 88 oranında bir artış yaşandı. En çok yazlık bölgelere gidilmesi sebebiyle tek yönlü bilet satışı, çift yönlü bilet satışına göre daha çok tercih edildi. Bu nedenle seyahatlerin gidiş – dönüş doluluk oranlarındaki fark şimdiye kadar yaşananlara göre rekor düzeyde oldu.

obilet, Bilet Satış Verilerini Açıkladı: Bayram'da Biletler Yok Sattı!

Bayram verilerine ilişkin konuşan obilet.com Strateji ve Kurumsal Gelişim Direktörü Sertaç Keleş, “Pandemi nedeniyle zor zamanlar geçirdik. Vatandaşların daha çok evde kaldığı bir dönemi geride bıraktık. Aşılamanın iyi gitmesi ve havaların ısınmasıyla beraber önümüzde bayram olduğu için özellikle yazlık bölgelere ciddi bir talep var. obilet olarak, haziran başından bu yana 1 milyondan fazla otobüs bileti satışı gerçekleştirilirken, temmuz ayının ilk haftasında 50 binden fazla otobüs bileti satıldı. Uçak biletinde ise temmuzun ilk haftası 3 bin 686 adet olurken, geçen yıla kıyasla yüzde 25 oranında artış yaşandı” dedi.

En çok tercih edilen 10 lokasyon

Gidiş biletlerinde en çok satın alım gerçekleştirilen destinasyonlar; Ankara, İstanbul Avrupa, İzmir, İstanbul Anadolu, Bursa, Antalya, Konya, Adana, Eskişehir, Kayseri, Mersin, Gebze olurken, varış noktası olarak ilk 10’da Ankara, İstanbul Avrupa, İzmir, Antalya, İstanbul Anadolu, Bursa, Konya, Adana, Eskişehir, Kayseri, Mersin ve Samsun yer aldı.

obilet, Bilet Satış Verilerini Açıkladı: Bayram'da Biletler Yok Sattı!

obilet, Bilet Satış Verilerini Açıkladı: Bayram'da Biletler Yok Sattı! obilet, Bilet Satış Verilerini Açıkladı: Bayram'da Biletler Yok Sattı! obilet, Bilet Satış Verilerini Açıkladı: Bayram'da Biletler Yok Sattı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu