Tiktok Takipçi Satın Al

NVIDIA RTX 2080 Serisi Duyuruldu! Tüm Detayları (RTX 2080 – RTX 2080 Ti – RTX 2070)

NVIDIA GeForce RTX 2080 Serisi dün duyuruldu. NVIDIA’nın özel bir etkinliğinde RTX 2080 – RTX 2080 Ti – RTX 2070 yeni ekran kartı modelleri tanıtıldı.

NVIDIA, yeni NVIDIA Turing mimarisini ve yeni nesil gölgeler için gerçek zamanlı ışın izlemenin yanı sıra tümüyle yeni yapay zeka özellikleri sunan NVIDIA RTX™ platformunu temel alan ilk oyun GPU’ları GeForce RTX serisini piyasaya sundu.


Bu yeni hibrit grafik kabiliyeti, oyun GPU’larında şimdiye kadarki en büyük sıçramayı temsil ediyor. Önceki nesil Pascal mimarisinden 6 kat daha fazla performans sunan Turing mimarisi, yeni özellikleriyle ve yüksek sistem gereksinimlerine sahip oyunlarda bile 4K HDR çözünürlükte 60 FPS değerini sunmasıyla PC’yi mükemmel bir oyun platformu haline getiriyor.

NVIDIA RTX 2080 Serisi Duyuruldu! Tüm Detayları (RTX 2080 - RTX 2080 Ti - RTX 2070)

Turing mimarisinin oyun dünyasına, çoğu insanın hala 10 yıl uzakta olduğunu sandığı ve yalnızca ışın izleme teknolojisiyle mümkün olan gerçekçiliği getirerek yeni bir altın çağa soktuğunu belirten NVIDIA kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, “Asıl buluş, günümüzün bilgisayar grafiklerini yıldırım hızındaki ışın izleme teknolojisi ve yapay zekâ ile yükselten hibrit bir modele sahip olması. RTX bilgisayar grafiklerine yeni bir görünüm kazandıracak. RTX teknolojisine sahip bir oyun oynadığınızda bir daha asla eski döneme geri dönüş yapamazsınız.” dedi.

GeForce RTX – Oyun GPU’larının yeni ailesi

Yeni GeForce RTX 2080 Ti, 2080 ve 2070, bir oyun GPU’sunda daha önce hiç görülmemiş özelliklere sahip olmalarıyla göze çarpıyor:

·         Fiziksel açıdan gerçekçi gölgeler, yansımalar, kırılmalar ve küresel aydınlatma ile nesnelerin ve ortamların gerçek zamanlı ışın izlemesini sağlayan yeni RT çekirdekleri.

·         Yıldırım kadar hızlı nöral ağ işlemleri için Turing Tensor çekirdekleri.

·         Yeni NGX nöral grafik çerçevesi, yapay zekayı bütünleşik grafik geliştirme hattına entegre ederek, yapay zeka algoritmalarının şaşırtıcı görüntü geliştirme ve üretme işlemini gerçekleştirmesini sağlıyor.

·         Değişken Oranlı Gölgelemeye sahip Yeni Turing gölgelendirici mimarisi, işlem gücünün zengin ayrıntılı alanlara odaklanmalarını sağlayarak genel performansı artırıyor.

·         Yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü oyun için 600 GB/sn’den fazla bellek bant genişliğine sahip ultra hızlı yeni GDDR6 bellek sistemi.

·         Daha yüksek bant genişliği (100 GB/s’ye kadar) ve çoklu GPU yapılandırmaları (SLI) için gelişmiş ölçeklenebilirlik sağlayan yüksek hızlı NVIDIA NVLink, bağlantısı.

·         Yeni endüstri standardı olan USB Type-C ve VirtualLink donanım desteği, yeni nesil bir USB-C™ bağlantısı aracılığıyla gelecek nesil VR kulaklıkların güç, görüntü ve bant genişliği taleplerini karşılayacak şekilde geliştirildi.

·         Değişken Oranlı Gölgeleme, Çoklu Görüntülü Rendering ve VRWorks Audio da dâhil olmak üzere, VR uygulamalarının performansını artırmak için yeni ve geliştirilmiş teknolojiler.

NVIDIA RTX 2080 Serisi Duyuruldu! Tüm Detayları (RTX 2080 - RTX 2080 Ti - RTX 2070)

NVIDIA tarafından oyuncular için tasarlandı

NVIDIA, yeni GeForce RTX GPU’larının özel Founders Edition sürümlerini yayınlıyor. NVIDIA’nın yüksek standartlarına göre tasarlanan ve üretilen GPU’ların aşağıdaki temel özellikleri ön plana çıkıyor:

·         Maksimum hız aşırtma için yeni jenerasyon 13-faz iMON DrMOS güç kaynağı, milisaniyelik hassasiyete sahip güç yönetimi ile fabrika çıkış hız aşırtmaya sahip tasarım.

·         3 kat daha yüksek hava akışı ve ultra sessizlik sağlayan 13 kanatlı çift fanlar.

·         Elmas kesim kenar detaylandırmasına sahip ve hassas makine işçiliğiyle sonlandırılmış dövme aliminyum kapak, güzel, pürüzsüz, süregelen tasarım için sert ve hafif bir çerçeve sağlıyor.

·         Kanatçıklara ısı yayılımını ve ısı transferini en üst düzeye çıkarmak için 2 kat daha büyük olan tam kart boyu Vapor Chamber soğutucu.

·         DSC’ye sahip gelişmiş DisplayPort 1.4a ile tek bir bağlantı ile 8K monitörün 60 Hz değerinde kullanmasını sağlıyor.

NVIDIA RTX 2080 Serisi Duyuruldu! Tüm Detayları (RTX 2080 - RTX 2080 Ti - RTX 2070)

GeForce RTX için Endüstri Çapında Destek

Dünyanın en iyi oyun motoru tasarımcıları, yayıncıları ve geliştiricileri, gerçek zamanlı ışın izlemenin sunduğu avantajları ve yapay zekayı oyunculara getirmek için NVIDIA RTX platformuna destek verdiklerini duyurdu. Bu kapsamdaki oyunlar arasında Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider, Metro Exodus, Control, and Assetto Corsa Competizione yer alırken, EA, Square Enix, EPIC Games ve daha birçok geliştirici de bulunuyor.

NVIDIA RTX platformu, oyunlarda gerçek zamanlı ışın izleme ve yapay zekâ için bir endüstri standardı olarak hızla ortaya çıktı. RTX platformu, Adobe, Autodesk ve Pixar dâhil olmak üzere çok sayıda profesyonel render uygulaması geliştiricisi tarafından da benimseniyor.

NVIDIA RTX 2080 Serisi Duyuruldu! Tüm Detayları (RTX 2080 - RTX 2080 Ti - RTX 2070)

499$’dan başlayan fiyatlar ve ön sipariş imkânıyla 20 Eylül’de oyuncularla buluşacak

NVIDIA Founders Edition da dâhil olmak üzere GeForce RTX ekran kartları dünya çapında 238 ülke ve bölgede 499$’dan başlayan fiyatlarla kullanıma sunulacak. GeForce RTX ekran kartları, ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY and Zotac tarafından satılacak.

GeForce RTX 2080 Ti ve GeForce RTX 2080, nvidia.com ve 100’den fazla katılımcı ortakla birlikte başlayan ön siparişler sonrasında 20 Eylül’de oyuncularla buluşacak. GeForce RTX 2070 ise Ekim ayında satışa sunulacak.

NVIDIA RTX 2080 Serisi Duyuruldu! Tüm Detayları (RTX 2080 - RTX 2080 Ti - RTX 2070)

GeForce GPU Ray Tracing Performance* Memory Starting At Founders Edition
RTX 2080 Ti 10 GigaRays/sec 78T RTX-OPS 11GB $999 $1,199
RTX 2080 8 GigaRays/sec 60T RTX-OPS 8GB $699 $799
RTX 2070 6 GigaRays/sec 45T RTX-OPS 8GB $499 $599

 

*RTX grafiklerini oluşturmak için Turing Shader’lar, CUDA Cores, Tensor Cores ve RT Cores tarafından sağlanan eşdeğer birleşik matematik işlemleri. Sonuçlar Founders Edition sürümü için geçerlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu