Tiktok Takipçi Satın Al

AMD CEO’su Çip Sorununun Yıl Sonuna Kadar Süreceğini Açıkladı

CEO Lisa Su, yıl sonuna kadar çip sıkıntısının devam edeceğini açıkladı!

AMD CEO’su, şirketin “her çeyrekte daha fazla kapasite getirdiğini” söyledi. AMD CEO’su Lisa Su, Barrons ile yaptığı röportajda, mevcut çip arz sıkıntısının, üreticilerin tüketici taleplerini 2021’in sonuna kadar karşılama yeteneğini olumsuz yönde etkilemeye devam edeceğini yineledi.


Röportaj, Covid-19 pandemisinin AMD üzerindeki etkilerini de ele alıyor. , Su ayrıca çip üreticisinin 35 milyar dolarlık Xilinx satın alımından sonraki planlarından da bahsetti.

Su, tedarik zincirlerinin ne kadar sıkı bir baskı altında olduğunu tartıştı ve son 12 ayda “talebin agresif beklentilerimizi bile aştığını” belirtti. Tüketiciler, grafik kartlarından CPU’lara kadar her şeyin kıt mevcudiyetinde arz kıtlığının etkisini hissettikleri için bu, yetersiz bir ifadedir.

AMD’de Durumlar

AMD CEO'su Çip Sorununun Yıl Sonuna Kadar Süreceğini Açıkladı

AMD CEO’su Dr. Lisa Su’ya göre durum segmentten segmente değişiklik gösterecek lakin ürün açığının yıl sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Bununla beraber piyasa talebi ve önümüzdeki aylarda üretim kapasitesinin ne kadar artacağı da önemli.

AMD’nin Ryzen 5000 serisi CPU’ları şimdilik yaygın olarak bulunsa da, çip talebi şu anda arzı çok geride bırakıyor. Ancak Su, bir umut paylaşarak, “Pazarın her alt segmenti için farklı olduğunu düşünüyorum. Bu yıl için oldukça sıkı olmaya devam edecek. 2022’ye girerken biraz da pazarın dinamiklerine bağlı olacak. Ancak her üç ayda bir kesinlikle daha fazla kapasite getiriyoruz, bu nedenle her üç ayda bir kesinlikle daha fazla çıktı göreceksiniz.”

Kırmızı takım, üretim kapasitesini artırmak için çok çaba sarf ediyor ve taleplerin yıl sonuna kadar karşılanmasını bekliyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda RX 6000 serisi ekran kartlarının stokları da artacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu