Tiktok Takipçi Satın Al

NVIDIA GeForce RTX Turing GPU İle Güçleniyor

NVIDIA GeForce RTX, dizüstü bilgisayarları yeni Turing GPU mimarisiyle güçlendiriyor.

NVIDIA, dünyanın en iyi dizüstü bilgisayarı üreticilerinin 40’tan fazla modelinin içerisine yeni Turing mimarisine sahip GPU’lar getirerek, şimdiye kadarki en hızlı, en ince ve en hafif sistemleri, 29 Ocak’tan sonra tüm dünyada kullanıcılarla buluşturuyor.


100’den fazla değişik yapılandırmaya sahip yeni dizüstü bilgisayar modelleri, bu ay sonunda piyasaya sunulacak. NVIDIA® GeForce® RTX GPU’lar ile güçlendirilen bilgisayarlar, yeni nesil gölgelendiricilerin performansını, gerçek zamanlı ışın izleme, sinemayla aradaki çizgileri kaldıran yapay zeka ve sinema kalitesindeki rendering sunan oyunlarla birleştiriyor. Turing tabanlı dizüstü bilgisayarlar, RTX 2080‘den RTX 2060 GPU‘lara kadar tüm GeForce RTX ailesi genelinde satışa sunulacak.

Dizüstü bilgisayarların en hızlı büyüyen oyun platformu olduğunu ve hikâyenin daha yeni başladığını belirten NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, “Dünyanın en iyi üreticileri, yeni nesil konsol performansını, oyuncuların her yere götürebilecekleri ince ve şık dizüstü bilgisayarlarla buluşturmak için Turing’i kullanıyor.

Dünya üzerinde yüz milyonlarca insanla birlikte bütün bir nesil oyunlarla büyürken onların bu yeni dizüstü bilgisayar akımını tecrübe etmeleri için sabırsızlanıyorum.” dedi.

NVIDIA GeForce RTX Turing GPU İle Güçleniyor

RTX, Max-Q ile tanışıyor!

Dünyanın en ince, en hızlı, en sessiz oyun dizüstü bilgisayarlarını hazırlamak için yenilikçi bir yaklaşım olan Max-Q tasarımına 17 yeni model sahip olacak. 20 mm’den daha ince dizüstü bilgisayarlara, dar çerçevelere, 144 Hz ekranlara ve olağanüstü pil ömrüne sahip olan Max-Q, en son GeForce oyunculuğu ve inanılmaz şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Daha sessiz ve daha serin çalışmak isteyen kullanıcılar, 2 kata kadar daha uzun pil ömrü sağlamak için NVIDIA Optimus® teknolojisini kullanabiliyor. Max-Q tasarımı ve NVIDIA RTX teknolojisi, oyunculara yeni nesil ince, yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar sunuyor. PlayStation 4 Pro’nun 2 katı kadar performans artışı sunan dizüstü bilgisayarlar, Battlefield V gibi ışın izleme teknolojisine sahip en yeni oyunları saniyede 60 kare hızda oynatabiliyor.

En yeni GeForce RTX GPU’lara sahip dizüstü bilgisayarların diğer özellikleri:

·         WhisperMode – GeForce Experience ™ ile fişe takılan dizüstü bilgisayarların kare hızlarını hızlandırarak oyun oynarken daha sessiz çalışmasını ve aynı zamanda optimum güç verimliliği için grafik ayarların yapılandırmasını sağlıyor.

·         NVIDIA Battery Boost™ – GeForce Experience ile dizüstü bilgisayarların 2 kat daha uzun pil ömrüne sahip olmasını sağlayarak kullanıcıların rakiplerinden daha uzun süre oyunda kalmalarına imkân tanıyor.

·         NVIDIA G-SYNC® – Sorunsuz ve temiz bir oyun için 144 Hz’e kadar yenileme hızları sunuyor. (Yalnızca bazı modellerde bulunur.)

Hareket halindeyken içerik oluşturmak

GeForce RTX dizüstü bilgisayarlar,  olağanüstü oyun performans sağlamalarının yanı sıra, işlerini daha hızlı ve daha iyi yapmak için en iyi performansı isteyen milyonlarca video düzenleyici, 3D animatör, oyun yayıncısı ve diğer içerik yaratıcıları için güçlü mobil platformlar olarak öne çıkıyor. Donanım hızlandırmalı ışın izleme, animatörlerin modelleri ile etkileşimli olarak çalışmasını sağlayarak doğru ışıklandırma, yansımalar ve gölgelerle dakikalar arası saniyelerde görüntü oluşturma işlemini gerçekleştiriyor. NVIDIA RTX video işleme yetenekleri, video editörlerinin gerçek zamanlı olarak 6K RAW video ile çalışmasını sağlayarak yayıncıların hareket halindeyken Twitch’te yüksek kalitede yayın yapmalarına imkân tanıyor.

Battlefield V ve Anthem ile bundle

GeForce RTX 2080 dizüstü bilgisayar satın alan kullanıcılar, sınırlı bir süre için hem Battlefield V hem de Anthem’e sahip olacak. GeForce RTX 2070 veya RTX 2060 GPU’ya sahip dizüstü bilgisayar satın alan kullanıcılar ise her iki oyundan birine ücretsiz olarak sahip olmaya hak kazanacak.

Bulunabilirlik

GeForce RTX destekli dizüstü bilgisayarlar, 29 Ocak’tan itibaren Acer, Alienware, ASUS, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo Legion, MSI, Razer ve Samsung gibi dünyanın en iyi düzistü bilgisayar üreticilerinden satın alınabilecek. Ayrıca, Aftershock, CyberPower PC, Hasee, Maingear, Mechrevo, Fare, Menşe PC, PC Uzmanı, Scan, Schenker, Terrans Force ve Thunderobot gibi yerel üreticilerden ve sistem kuruculardan da satışa sunulacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu