Tiktok Takipçi Satın Al

NVIDIA Broadcast Uygulamasını Duyurdu!

Yayınlar artık belki de buradan yapılır.

Nvidia’nın yeni 3000 serisi ekran kartları tanıtılmasının yanı sıra dün yeni bir uygulama daha tanıtıldı! Nvidia sadece kart çıkarmakla kalmıyor, grafik kartlarına özel diğer özellikleri de öne çıkarıyor. Eylül ayında piyasaya sürülecek yeni özelliklerden biri de Nvidia Broadcast!

Bu yeni program oyun bilgisayarı olup yayın yapmak isteyen hemen hemen herkes için faydalı olacak. Yayın yapanların veya web kamerası ve sesli sohbeti kullanan herkesin yaptığı işleri kolaylaştıran RTX Voice teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir uygulamadır.


Nvidia bu yılın başlarında beta sürümünde RTX Voice’u piyasaya sürmüştü. Bu teknoloji yüksek bir fandan en sesli mekanik klavyeye kadar bir sürü arka plan gürültüsünü ne kadar iyi kesebildiğini gördük ve hayret ettik. Gördüğümüz, bildiğimiz, duyduğumuz diğer gürültü engelleme teknolojilerinden çok daha iyi çalışıyor. Yapay zeka destekli bu teknoloji epey işe yarayacak gibi görünüyor.

Nvidia Broadcast, “Bas-konuş özelliğini açmayan klavyeye sürekli basan bir arkadaşınızın sesini engellemek için üretildi.” Yukarıdaki demo videodaki arayüze bakarsanız, Broadcast’ın sadece gürültü gidermekten ziyade gelen sese uygulanacak başka etkileri de olacak gibi görünüyor. Belki de arkadaşlarınızı su altındaymış gibi ses çıkarmasını sağlayabilirsin.

Mevcut uygulamayla RTX Voice’ı gelen sese uygulamak, oyun sesi veya müzik dahil tüm ses çıkışınızı filtreler. Bu nedenle her durumda kullanışlı olmayabilir. Yayınlarınız veya sesli görüntülü konuşmanız her zamanki gibi kaliteli yayınlanacak, ancak dışarıdan gelen siren sesini duymadan biriyle sohbet etmek oldukça kullanışlı olacak.

NVIDIA Broadcast Uygulamasını Duyurdu!

Kamera kullananlar için sanal arka plan ve otomatik takip özelliği!

Program yayın yapanlar için ayrıca bazı yapay zeka odaklı web kamerası özellikleri sunuyor: yüzünüzü tarayan ve arkanızdaki odayı bulanıklaştırabilen veya görüntüyü tamamen değiştirebilen sanal bir arka plan değişimi yapabiliyorsunuz. Bu özellik Zoom gibi görüntülü sohbet yazılımları için oldukça standart bir özelliktir. Ha bu arada görüntünün bir yeşil ekran kadar güzel, temiz olmasını beklememelisiniz. Ancak tüm bu ekstra donanımla uğraşmak istemeyen yayıncılar için yine de güzel bir özellik diyebiliriz.

Otomatik Resim Karesi, diğer kullanışlı web kamerası aracı. Size yakınlaşır ve baş hareketlerinizi takip etmek için Yapay Zekayı kullanır. Bir yandan diğer yana geçseniz bile sizi hareketin merkezinde tutar. Yine çok açılı kamera kullananlar için müthiş. OBS gibi yazılımlarda daha fazla donanım veya ön ayar ile yapılandırabileceğiniz bir olayı Nvidia epey bir basitleştirmiş.

Bunların hiçbiri RTX 3000 serisine özel değil; Broadcast programı, herhangi bir RTX ekran kartında çalışacak. Çoğumuzun kamera özellikleriyle asla uğraşmayacağımızı düşünüyor olsam da, RTX Voice’un arka plan gürültüsünü kesmesi, yeni bir Nvidia ekran kartı satın alan herkes için bir nimet. Nvidia sitesinden daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu