Tiktok Takipçi Satın Al

NVIDIA, Amper A100 GPU’ları Google Cloud’a Taşıyor

NVIDIA, en yeni nesil Ampere A100 GPU’larını duyurduktan bir ay sonra , Powerhouse işlemci sisteminin artık Google Cloud’da mevcut olduğunu duyurdu.

A100 Hızlandırıcısı Optimize Edilmiş VM A2 bulut sunucusu ailesi, çok sayıda yapay zeka ve veri analizi için tasarlanmıştır.


A100 Hızlandırıcısı Optimize Edilmiş VM A2 bulut sunucusu ailesi, çok sayıda yapay zeka ve veri analizi için tasarlanmıştır. Nvidia, kullanıcıların önceki işleme modellerine göre önemli gelişmeler beklediğini bildirdi. Bu durumda, verimliliği 20 kat arttırmaktan bahsediyoruz. Sistem, tek hassas performans için maksimum 19.5 TFLOPS’a ve TensorFloat 32 işlemlerini gerektiren yapay zeka ve yüksek performanslı bilgi işlem uygulamaları için 156 TFLOPS’a ulaşır.

Nvidia Ampere şimdiye kadar yapılmış en büyük 7 nanometre çipidir. 54 milyar transistöre sahiptir ve GPU’nun GPU’ya doğrudan verimini iki katına çıkaran ve bellek hızını saniyede 1,6 terabayta çıkaran çok örnekli GPU, otomatik karışık hassasiyet, NVLink gibi yenilikçi özellikler sunar. Hızlandırıcı 6912 CUDA çekirdeğine ve 40 GB HBM2 belleğe sahip.

Ampere Invidia, mimariyi tarif ederken, geliştirmelerinin her ölçekte rakipsiz bir hızlanma sağladığını belirtti.

Yeni bulut hizmeti şu anda alfa modunda. Hizmet, işletmenin gereksinimlerine bağlı olarak beş yapılandırmada sunulacaktır. Konfigürasyonlar bir ila 16 GPU ve 85 ila 1360 GB RAM arasında değişir.

Google, işletmelerin Ampere A100 GPU’lara kolayca bağlanabileceğini söyledi. Fiyatlar henüz açıklanmadı. Google, bulut hizmetlerinin bu yıldan sonra herkese açık olacağını duyurdu. Bulut işlemleri için yeni hizmetin hızlı kullanılabilirliği, AI yenilikçilerinin artan ihtiyaçlarına tanıklık ediyor.

NVIDIA, A100’ün artık Google’da geçmişteki tüm NVIDIA GPU’lardan daha hızlı kullanılabileceğini söylüyor .

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu