Not Defteri ve Paint, Windows 10’da İsteğe Bağlı Özellikler Oluyor

Windows 10’un gelecekteki sürümlerinde, Microsoft, artık not defteri, Paint ve WordPad programlarını işletim sisteminden tamamen kaldırabilmeniz için yapıyor.

Popüler Not Defteri ve Boya programları, Windows 1.0 yayınlandığında 1985’ten beri Windows işletim sistemi tarafından otomatik olarak yüklenmiştir. WordPad, 1995’ten itibaren Windows 95 işletim sisteminin bir parçası olarak otomatik olarak yüklendi ve kullanıcılara işletim sistemine entegre temel bir belge düzenleyicisi sağladı. Ancak Windows yeni sürümüyle bu özellikleri kaldırabilme imkanını sağladı.

Windows 10 Insider Build 19551’de artık Microsoft’un ‘İsteğe bağlı özellikler’ kontrol panelini kullanarak bu programları kaldırabileceğimizi görüyoruz.

Not Defteri ve Paint, Windows 10'da İsteğe Bağlı Özellikler Oluyor

WindowsLatest’e göre , Microsoft Paint ve Wordpad, ilkbaharda piyasaya sürülecek olan Windows 2004 (20H1) derlemesinde isteğe bağlı özellikler haline gelecek.

Şimdilik, bu programlar varsayılan olarak yüklenmeye devam edecek, bu da az yer kapladığı için mantıklı (Microsoft Paint 6.58 MB, Not Defteri 627 KB ve WordPad 6.24 MB) ve daha fazlasına ihtiyaç duymayanlar için yararlı zengin özelliklere sahip alternatifler.

Not Defteri ve Paint, Windows 10'da İsteğe Bağlı Özellikler Oluyor

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mouse Çekiliş
2 Kişiye Katsuta Gallad Gaming Mouse Hediye!
2 Kişiye Gaming Mouse Hediye!
ÇEKİLİŞE KATIL!