Tiktok Takipçi Satın Al

Not Defteri ve Paint, Windows 10’da İsteğe Bağlı Özellikler Oluyor

Windows 10’un gelecekteki sürümlerinde, Microsoft, artık not defteri, Paint ve WordPad programlarını işletim sisteminden tamamen kaldırabilmeniz için yapıyor.

Popüler Not Defteri ve Boya programları, Windows 1.0 yayınlandığında 1985’ten beri Windows işletim sistemi tarafından otomatik olarak yüklenmiştir. WordPad, 1995’ten itibaren Windows 95 işletim sisteminin bir parçası olarak otomatik olarak yüklendi ve kullanıcılara işletim sistemine entegre temel bir belge düzenleyicisi sağladı. Ancak Windows yeni sürümüyle bu özellikleri kaldırabilme imkanını sağladı.


Windows 10 Insider Build 19551’de artık Microsoft’un ‘İsteğe bağlı özellikler’ kontrol panelini kullanarak bu programları kaldırabileceğimizi görüyoruz.

Not Defteri ve Paint, Windows 10'da İsteğe Bağlı Özellikler Oluyor

WindowsLatest’e göre , Microsoft Paint ve Wordpad, ilkbaharda piyasaya sürülecek olan Windows 2004 (20H1) derlemesinde isteğe bağlı özellikler haline gelecek.

İlgili Makaleler

Şimdilik, bu programlar varsayılan olarak yüklenmeye devam edecek, bu da az yer kapladığı için mantıklı (Microsoft Paint 6.58 MB, Not Defteri 627 KB ve WordPad 6.24 MB) ve daha fazlasına ihtiyaç duymayanlar için yararlı zengin özelliklere sahip alternatifler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu