bayigram.com

İşte Android 10 Alacak Nokia Akıllı Telefon Modelleri (Güncellenmiş)

HMD Global, Nokia akıllı telefonlar için Android 10 güncelleme programını yayınladı.

Google, Android 10 kararlı güncellemesini yayınlamasından bu yana altı aydan fazla zaman geçti. Ancak, henüz güncellenmemiş olan birkaç akıllı telefon bulunuyor. HMD Global, Android 10 güncellemesine uygun geniş bir cihaz portföyüne sahip bir üreticidir.


Nokia, ilk olarak Ağustos 2019’da güncelleme için bir program yayınladı. Bugün bunu, bazı cihazların zaman çerçevesini değiştiren ve listeye yenilerini ekleyen yeni bir cihazla güncellemiş oldu.

Yeni Android 10 güncelleme listesi; Nokia 7.1, Nokia 8.1, Nokia 9 PureView, Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus ve Nokia 7 Plus gibi cihazlar listeye eklendi.

Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1 ve Android 8.1 Oreo Go Edition ile piyasaya sunulmuş olan Nokia 1 ise 2020’nin ikinci çeyreğinde güncelleme almış olacaklar.

2017’de piyasaya çıkan Nokia telefonlarının hiçbiri Android 10’a güncellenmeyecek. Ayrıca Nokia 8’in neden amiral gemisi listesinde bulunmadığı konusunda şu an için herhangi bir fikrimiz yok.

Bu güncelleme programına dayanarak, gelecekteki Nokia modellerinin Android 10 ile kutudan çıkacağını tahmin ediyoruz. Her ikisi de Android 9 Pie ile Geekbench’te görüntülenen Nokia 7.2 ve Nokia 6.2 konusunda emin değiliz ama iki cihazın henüz satışa sunulmadan veya satışa çıktıktan hemen sonra güncelleme alacaklarını tahmin ediyoruz.

İşte Android 10 Alacak Nokia Akıllı Telefon Modelleri (Güncellenmiş)
Yayınlanan yeni Android 10 programı

Nokia cihazlar için Android 10 güncellemesi

Değişiklikler, 2020’nin ilk çeyreğinde güncellenmesi planlanan cihazlarla başlar. Eski programda, Nokia 2.2, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.2 ve Nokia 4.2’nin güncellemeyi 2020 yılının Q20’de alacağını, ancak yeni programın yalnızca Nokia 2.2’nin bu çeyrekte güncelleneceğini gösterir. Dahası, güncelleme çeyreğin sonuna taşındı, bu nedenle bu ayın ilerleyen saatlerinde gelmesini bekleyin.

Bu, birçok insan için kesinlikle üzücü bir haber olsa da, HMD Global ilk çeyreğin sonu ile ikinci çeyreğin başı arasında bunları telafi edecek. Üretici, bu süre içinde toplam yedi cihazı güncellemeyi planlıyor. Bu telefonlar arasında Nokia 3.2, Nokia 4.2, Nokia 3.1 Plus ve Nokia 8 Sirocco bulunur. Listede ayrıca ilk programda olmayan Nokia 2.3 , Nokia 7.2 ve Nokia 6.2 de bulunuyor.

İlk olarak bir Q1 güncellemesi için planlanan Nokia 5.1 Plus ve Nokia 1 Plus , şimdi Q2 2020’nin başlarında güncellenecek. Güncellenecek son cihaz grubu Nokia 2.1 , Nokia 3.1, Nokia 5.1 ve Nokia 1’dir ve bunlar yılın ikinci çeyreğinin ortalarında güncellenecektir.

İşte Android 10 Alacak Nokia Akıllı Telefon Modelleri (Güncellenmiş)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu