«
5 Arka Kameralı Nokia 9 PureView Teknik Özellikleri Belli Oldu Akıllı Telefon Haberleri

HMD Global’ın markası olan Nokia’nın yeni amiral gemisi olacak olan Nokia 9 modelinin teknik özellikleri Android’in Kurumsal Cihaz Tavsiye Sitesinde yayınlandı.

25-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi 2019’da (MWC 2019) tanıtılması beklenen Nokia 9 PureView’ın teknik özellikleri belli oldu. Android Kurumsal Cihaz Tavsiye Sitesinde Katalog listesine göre, Nokia 9 PureView’de 6 inç ekran, 4 GB RAM, 128 GB depolama, Snapdragon 845 işlemcisi ile birlikte geliyor.

Nokia 9 modeli 2880 × 1440 ekran çözünürlüğü sunuyor. Beş arka kamerasının bulunacağı geçmiş aylarda kendini göstermiş. Ancak bu 5 kameranın ne gibi amaçlara hizmet edeceği ise henüz bilinmiyor. Ancak içinde bir telefoto lens ve geniş açılı lens olacağı varsayılabilir.

5 Arka Kameralı Nokia 9 PureView Teknik Özellikleri Belli Oldu Akıllı Telefon Haberleri

4.000 mAh batarya kapasitesi ve Android 9 Pie işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan Nokia 9 PureView, 800 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Nokia 9 PureView, HMD Global’in en çok beklenen Nokia markalı cihazlarından biridir. “PureView” markası, geçmişte Nokia’nın en iyi akıllı telefon kameralarına ayrıldı. Umarız Nokia 9 bu emsali yaşar. MWC’den önce olsun veya olmasın, yakında bu telefonu görmeliyiz.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *