Tiktok Takipçi Satın Al

Niantic, Qualcomm ile AR Gözlükleri Üzerinde Çalışıyor

Qualcomm kısa zaman önce yeni bir sanal ve artırılmış gerçeklik platformunu duyurdu ve akıllı bir gözlük referans tasarımında Ingress ve Pokémon Go gibi oyunların arkasındaki şirket olan Niantic ile çalışıyor.

Qualcomm Snapdragon XR2 platformu, önceki XR1 platformunun bir takipçisi ve selefi gibi, AR ve VR donanımları için özel olarak tasarlandı ancak şimdi diğer özelliklerin yanı sıra 5G bağlantısını, ses tabanlı etkileşim, göz takibi ve geçme kamera yeteneklerini destekliyor.


Qualcomm XR2, XR1 için önemli bir yükseltme niteliğindedir. Saniyede 90 kare hızında göz başına 3K ekran çözünürlüğünün yanı sıra, saniyede 60 kare hızında 8K çözünürlükte 360 ​​derece video oynatılmasını sağlar. Aynı zamanda, geleneksel kafa takibi için kullanılabilecek yedi eş zamanlı kamerayı destekler, aynı zamanda göz izleme ve yüz özellikleri gibi daha az yaygın olan seçenekleri de destekler. Gerçek zamanlı çeviri ve nesne tanıma gibi seçeneklere izin verir.

Niantic, Qualcomm ile AR Gözlükleri Üzerinde Çalışıyor

Beş isimsiz üretici XR2 tabanlı donanım konusunda Qualcomm ile çalışıyor ve Qualcomm XR başkanı Hugo Swart’ a göre, platformu içeren ürünler 2020′ nin ikinci yarısında ortaya çıkmaya başlamalı. ve tamamlanmış referans tasarımı yok. CNET, erken bir XR2 donanım prototipinin ön izlemesini yaptı , ancak henüz yüksek çözünürlüklü bir ekran gibi temel özellikleri, yüz takibi veya geçme kamerayı desteklemiyor.

Niantic, proje konusundaki çalışmaları hakkında da sınırlı detaylar sundu, ancak AR gözlük referans donanımını, yazılımını ve bulut bileşenlerini kapsayan entegre bir tasarımda çok yıllı ortak bir işbirliğinin var olduğunu doğruladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu