Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix’e Apple’dan Rakip Geliyor

Dünyanın en popüler dizi ve film platformu Netflix’e Apple’dan rakip geliyor. Spotify’da olduğu gibi Apple Music ile karşımıza çıkan Apple şimdide dizi/film platformuna gözü dikmiş durumda.

Yüksek fiyat politikası ile Apple ürün satışlarında düşüş yaşanmakta. Apple, Spotify’e rakip olarak Apple Music’i piyasaya sunmuştu ancak Apple kullanıcılarının oranına göre Apple Music’te hayal kırıklığı geçirmişti. Hizmet servisleriyle oluşan gelir açığını kapatmak istiyor. Bunun için de Netflix benzeri bir video servisinin kullanıma sunulması gündemde.


Son dönemde Apple’da işler pek de yolunda gitmiyor. Satışlarda düşüş yaşayan anlaşıldığı üzere Apple bir çıkış yolu arayışında. Tüm bu olumsuz tabloya rağmen yüksek fiyatlarından ödün vermek istemeyen Apple, hizmet servisleri tarafındaki gelirleriyle denge kurmaya çalışacak. Apple, Netflix benzeri bir film/dizi servisiyle bu başarısını katlamak istiyor.  Apple’ın video servisi 2019’un ilk çeyreğinde kullanıma girecek. Cupertino merkezli şirket bu video servisi için şimdiden bazı yapımcılarla irtibata geçmiş durumda. En azından sızdırılan bilgiler bu yönde.

Netflix'e Apple'dan Rakip Geliyor

Netflix gibi dev dizi/film platformu piyasada rekorlar kırarken Apple’ın video servisi tarafında direkt olarak başarılı olması mümkün gözükmüyor. Netflix’in orjinal içerikleri gibi Apple’ın da bu platformunda özel ve orjinal içerikleri olması gerek.

Bu hususta orijinal içerikler de çok fazla önem taşıyor. Amazon Prime ve Netflix’in hayli sağlam işlere imza attıklarını biliyoruz. Dolayısıyla Apple’ın yeni gireceği bu pazarda öyle büyük bir beklentiye girmesi üzebilir ama piyasada iyi bir rekabet bizleri bekliyor olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu