Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix Türkiye’ye Zam Geldi!

Tam 2 ay önce bir haber paylaşımı yapmıştık ve Netflix Türkiye’den yapılan açıklama zam konusu sadece Amerika için olduğu yöndeydi ancak ani bir karar ile Netflix Türkiye’de zam yaptı.

Netflix Türkiye ücretlerinde beklenmedik bir artışa gitti. Netflix aylık Temel Paket ücreti yüzde 6.25, Standart Paket ücreti yüzde 17.86 artarken, Özel Paket ücreti ise yüzde 25 yükseltildi. Konuyla ilgili olarak Netflix Türkiye’den de bir açıklama geldi… İşte yeni Netflix Türkiye fiyatları;


Ülkemizde kullanıcı oranını artıran Netflix’ezam geldi. Zamdan etkilenen kullanıcıların yaklaşık 10 TL daha fazla ödemesi gerecek. yeni fiyatlara göre Netflix’in Türkiye fiyatlarına yaptığı zam oranı tek cihazdan standart çözünürlükte (SD) erişim sunulan Temel Paket yüzde 6.25 olurken, iki farklı cihazdan yüksek çözünürlükte (HD) erişim sunulan Standart Paket için yüzde 17.86 oldu.

Netflix Türkiye'ye Zam Geldi!

Netflix Türkiye zam fiyatları

Temel Paket: 15.99 TL —-> 16.99 TL
Standart Paket: 27.99 TL —–> 32.99 TL
Özel Paket: 39.99 TL —-> 49.99 TL

Netflix’in zam öncesi fiyatları 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL şeklindeydi. Zam sonrasında ise kişiye göre değişken fiyatlar görüyoruz. En yüksek ücretlendirmeye maruz kalan kullanıcılar 19,99 TL, 34,99 TL ve 49,99 TL’lik ücretler ile karşılaşıyor. Bu yılın başında Netflix’in son 7 yılın en büyük fiyat artışını yapmaya hazırlandığı ortaya çıkmıştı.

Kamuoyuna daha önceden sızan haberlere göre Netflix, paketlerine yüzde 18’i bulan oranda zam hazırlığı yapıyordu. İlk olarak ABD’de devreye alınması planlanan bu artışla ilgili olarak bu yılın ocak ayında Netflix Türkiye de açıklama yapmıştı.  Açıklamada, “Netflix abonelik ücreti artışları her ülkeye özel olarak gerçekleştiriliyor. ABD pazarında görülen artış, tüm dünyada ya da Türkiye’de benzer bir artışın yaşanacağı anlamına gelmiyor” denilmişti. Ancak denilen gibi olmadı. 2 ay sonra Netflix Türkiye’ye de zam geldi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu