Tiktok Takipçi Satın Al

Netfix, The Witcher’ı 76 Milyon Kişinin İzlediğini Açıkladı

The Witcher izlenme sayısı Netflix tarafından açıklandı. Uzun zamandır merakla beklenen dizi yayınlanmıştı ve izlenme sayısında da rekor kırdı.

Netflix, 76 milyon kişinin The Witcher‘ın en az iki dakikasını izlediğini açıkladı. Netflix’in şimdiye kadarki en iyi ilk dizi sezonu olduğu söyleyelim.


Netflix’in dördüncü çeyrek 2019 kazançları ve Netflix’in son popüler dizisi The Witcher için ilk resmi izlenme sayıları açıklandı. Şirket, dizinin 76 milyon kişi tarafından izlendiğini ve Netflix için şimdiye kadar ki en çok izlenen ilk dizisi sezonu olduğunu söyledi. Bu, Netflix’in yeni yayınlanan “izlenen” tanımına göre, “bir dizinin tek bir bölümünün yüzde 70’ini izlemekten, izlemeyi seçen ve en az 2 dakika izleyen herkese” değiştirdi.

Yeni metriği açıklarken Netflix, iki dakikalık sürenin “seçimin kasıtlı olduğunu gösterecek kadar uzun” olduğunu belirtti ve BBC’nin iPlayer, YouTube ve The New York Times tarafından kullanılan benzer metrikleri takip ettiğini söylüyor ‘sayfa görüntüleme ölçümleri.

The Witcher’ı 76 Milyon Kişi izledi

Netfix, The Witcher'ı 76 Milyon Kişinin İzlediğini Açıkladı

Ancak değişimin arkasındaki mantık açıktır: Netflix, yeni iki dakikalık metriğin “önceki metrikten ortalama olarak yaklaşık %35 daha yüksek” olduğunu kabul ederek, izleyici sayılarını belirlemek.

Netflix tarafından yapılan açıklamalara göre The Witcher, platformun en çok izlenen dizilerinden bir tanesi haline gelmiş durumda. Yetkililer, The Witcher’ın tam 76 milyon kullanıcı tarafından izlendiğini ifade ediyor. Ancak bu izlenme sayısı, dizinin tüm izlenme sayısını ortaya koymuyor. Öyle ki 76 milyon sayısı, The Witcher’ın en az 2 dakikasını izlemiş kullanıcı sayısını gösteriyor.

Bu istatistik, inandırıcı olsa da olmasa da The Witcher‘ın dünya genelinde bir popülariteye sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Dolayısıyla da açıklanan rakam, kabul edilebilir olmasa bile The Witcher’ın Netflix’teki en popüler yapımlardan bir tanesi olduğu aşikar. Üstelik görünüşe göre The Witcher’ın ikinci sezonu da bir süre sonra Netflix kullanıcılarıyla buluşacak. Bakalım ikinci sezon da ilk sezon kadar büyük bir ses getirebilecek mi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu