Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix, Son Çeyrek Rakamlarını Açıkladı: İşte Abone Sayısı

Netflix, üçüncü çeyrekte kazandığı ve 6.8 milyon yeni abone eklediğini bildiren kendi beklentilerinin gerisinde kaldı. Bu sadece şirketin tahmin ettiği 7 milyonun altındaki bir rakam.

Netflix’in dünya genelinde 158.3 milyon abonesi var. Şirket hisse senetleri işlem sonrası işlemlerde %10’a varan oranlarda yükseldi. Netflix, önümüzdeki çeyrekte 7.6 milyon başka abone daha eklemeyi beklediğini belirtti.


2019 yılının üçüncü çeyreğinde elde edilen kar, ikinci çeyrekte 271 milyon dolardan 665 milyon dolara yükseldi. Ayrıca geçen yılın üçüncü çeyreğinde 403 milyon dolardan fazla. Gelir% 31 artarak 5,2 milyar dolara ulaştı.

Netflix, Son Çeyrek Rakamlarını Açıkladı: İşte Abone Sayısı

Netflix’de durumlar nasıl?

Netflix’in hisse senetleri, şirketin bir abone özledim ve ABD’de ikinci çeyrekte ABD’deki net zararını açıklamasının ardından Temmuz ayında geriledi. Yurt içi kayıtlar o zamandan beri yaklaşık 520.000 yeni abone ile yeniden toplandı.

Tüm bunlar, durgun uluslararası büyümeyle birlikte, yatırımcıların Netflix hisselerini son üç ayda yaklaşık %25 oranında azalttığına yol açtı. Netflix’in sorunlarının geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu merak eden yatırımcılar için çok önemliydi. Ayrıca, Apple ve Disney’in her birinin Netflix ile rekabet etmek için kendi yayın hizmetlerini başlatmalarından önceki son kazanç raporu.

Netflix, yatırımcıların rekabetle ilgili endişelerine direniyor. Apple TV + 1 Kasım’da açılıyor. Teknoloji devi hizmetinde, Reese Witherspoon ve Jennifer Aniston gibi Hollywood’un en büyük yıldızlarından bazılarının programlama ve aylık 4.99 dolarlık bir aylık fiyat etiketi veya yeni bir iPhone, iPad satın alarak bir yıl boyunca ücretsiz olacak. iPod Touch, Mac veya Apple TV.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu