Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix’e “İzlemeye Devam Et” İçeriklerini Silme Özelliği Geldi

Netflix uygulamasıyla ilgili daha can sıkıcı şeylerden biri, ‘İzlemeye devam et’ içeriklerini silme özelliği platforma eklendi.

Netflix, 190’dan fazla ülkede 183 milyonu aşkın ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği, dünyanın eğlence odaklı lider yayın hizmetidir.


Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

Netflix, insanların ‘izlemeye devam et’ satırından içerikleri kaldırmasını kolaylaştırıyor. Netflix’te izlemek için yeni bir film veya TV şovuna göz attıktan sonra, insanlar ilgilenmedikleri içerikleri ilgili kısımdan silmek istiyorlar. Netflix’in yeni “satırdan kaldır” özelliği, kullanıcıların bu içerikleri izledikleri içeriklerini kaldırmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Amaç, insanlara Netflix ana sayfalarında görünenler üzerinde daha fazla kontrol sağlamaktır. “İzlemeye devam et” satırı, ana sayfanın en üstünde görünen en önemli satırlardan biridir.

Bununla birlikte, can sıkıcı olan şey, eğer bir kişi artık bir film veya TV şovu izlemekle ilgilenmiyorsa, başlığın satırdan kaybolmamasıdır. Sonunda yeni başlıklar izlendikçe çizgiyi aşağı iter, ama sadece gitmez. Artık kullanıcılar bu özelliğe sıradaki bir başlığı tıklayarak erişebilirler. Aşağıdaki ekran görüntüsünde Android cihazlarda nasıl göründüğüne bir örnek var.

Netflix'e "İzlemeye Devam Et" İçeriklerini Silme Özelliği Geldi

Netflix ayrıca, insanlar bir başlığa dokunduğunda doğrudan menüye ekleyerek bölümlere, bilgilere ve derecelendirmelere erişmeyi biraz daha hızlı hale getiriyor. Bu, insanları filmin veya TV şovunun bireysel açılış sayfasına girmek zorunda kalmaktan kurtarmalıdır. Kısayolun bir örneği aşağıdaki ekran görüntüsünde bulunmaktadır.

Netflix geliştiricileri, kullanıcıların zaman zaman eleştirdikleri bu özellikle ilgili bir düzenleme gerçekleştirdiler ve şimdi, kullanıcılara etkili bir çözüm sunuyorlar. Netflix aboneleri, bugün itibarıyla Android ve 29 Haziran itibarıyla da iOS platformundaki mobil uygulama üzerinden İzlemeye Devam Et listesindeki bir içeriği diledikleri gibi silebilecekler.

“Satırdan kaldır” özelliği şu anda hem telefon hem de tablet cihazlardaki Android mobil kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Netflix, özelliği 29 Haziran’da iOS cihazlarını kullanan kişilere sunmayı planlıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu