Tiktok Takipçi Satın Al

TBMM İnternetine Getirilen Netflix Yasağı ile ilgili Açıklama Yapıldı

Netflix’in TBMM’de erişime kısıtlaması ile ilgili ilk açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Niçin YouTube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz” açıklamasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çalışanları kampüs içinde Netflix engellemesiyle karşılaştı.


ANKA’nın aktardığına göre Bilgi İletişim Başkanlığı’ndan yetkililer, çalışma siteleri hariç tüm sitelere engel konulduğunu aktarırken YouTube, Twitter, Instagram gibi sosyal medyalara ise ulaşılabiliyor. Bu kısıtlama ile ilgili detay belli değildi. Şimdi ise  TBMM, yaptığı açıklamayla tüm konuya açıklık getirdi.

TBMM konuya açıklık getirdi

TBMM İnternetine Getirilen Netflix Yasağı ile ilgili Açıklama Yapıldı

Şimdi gelin TBMM tarafından yapılan açıklamaya göz atalım: “Milletvekillerinin internet erişiminde zorluk yaşadıkları yönünde şikayetler üzerine yapılan testlerde, herhangi bir içerik üretmeyen ve bireysel abonelik üzerinden işleyen platformların mesai saatleri içinde yoğun olarak kullanıldığı tespit edilmiş ve bu nedenle de Mart 2020’de idari personel için, aralarında Netflix’in de bulunduğu sitelere erişim kısıtlamasına gidilmiştir. 

Meclis’in internet kapasitesinin güçlendirilmesi için yapılan çalışmalar sırasında, bu tür platformların yoğun kullanımının devam ettiği ve internet kapasitesini büyük oranda etkilediğinin anlaşılması üzerine de kısıtlama, 26 Haziran Cuma gününden itibaren tüm kurum geneline uygulanmıştır. 

Kurum genelinde 2019 yılından bu yana film, dizi vb sitelere çeşitli erişim kısıtlaması zaten uygulanmakta olup, söz konusu kısıtlamanın, sosyal medya ile ilgili düzenleme tartışmalarıyla herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.” açıklaması yapıldı.

26 Haziran’dan itibaren tüm kurum genelinde Netflix gibi bireysel abonelik gerektiren sitelerin yasaklandığı açıklandı.

Netflix nedir?

Netflix, 190’dan fazla ülkede 158 milyondan fazla ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği dünyanın lider internet eğlence hizmetidir.

Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu