Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix İkonik New York Tiyatrosunu Yeniden Açıyor

Netflix, New York City’nin ikonik Paris Tiyatrosu’nu açık tutmak için bir kira sözleşmesi imzaladığını ve mekanı en prestijli filmlerinden bazılarını oynatmak için kullanacağını açıkladı.

Netflix’in büyük tiyatro dağılımına girme planları var, ancak bunu kendi filmlerini sergilemek için kullanacaklar. Hareket, AMC Theatres ve Regal’in ayrıca özel tiyatral pencerelerdeki farklılıklar nedeniyle Netflix orijinallerini yayınlamayı reddettiği bir zamanda gerçekleşiyor.


Tiyatro Ağustos ayında kapandı ve Netflix, Noah Baumbach’ın yeni filmi Marriage Story’yi izlemek için sınırlı bir süre için yeniden açtı. Şimdi, bir basın bültenine göre “şirket, özel tiyatrosu, film gösterimlerini ve tiyatro gösterimlerini izlemek için şirket tiyatroyu kullanmayı planlıyor”. Kira şartları – Netflix’in alanı ne kadar süreyle kullanmayı planladığı gibi – açıklanmadı. Planlar hala bir araya geliyor, ancak Netflix, filmleriyle ilgili özel ve muhtemelen devam eden seriler için yer kullanmayı düşünüyor. Şirket kısa süre önce Netflix Originals olmayan filmler de dahil olmak üzere bir Baumbach retrospektifine ev sahipliği yaptı.

Bu, Netflix’in sinemalarını sergilemek için tiyatroları devralmaya ilgi gösterdiği ilk kez değil. Şirket’in, Los Angeles’taki ikonik Mısır Tiyatrosu’nu satın almayı düşündüğü bildirildi, 2019’daki Deadline’ın bir raporuna göre. Netflix’in Paris Tiyatrosu’nun planlarını açıkladığı gibi, Kaynaklara göre, Netflix’in Mısır Tiyatrosu’nu satın alırsa, “ Bir etkinlik alanı (prömiyeri, ödül gösterimlerini ve kokteyl resepsiyonlarını düşünün) ve Amerikan Sinematekini tiyatroda film programlamaya davet etmeye devam edecek.”

Geleneksel olarak daha çok televizyon tarafına odaklanan Netflix için filmler büyük bir iş haline geliyor. Netflix, The Irishman, Marriage Story, Dolemite is My Name, The King ve American Son gibi prestijli film stüdyolarıyla rekabet etmek için büyük bir girişimde bulunuyor. Yine de, bu Netflix’in gişe rekorları kıranları görmezden geldiği anlamına gelmez. 2019 yılında, Disney gibi şirketlerle rekabet etmek, insanların dikkatini çeken gişe rekorları kıranlara sahip olmak anlamına gelir. Netflix’in tiyatroya sahip olması, Universal’in Hızlı ve Öfkeli serisine benzeyen Netflix’in Ryan Reynolds adlı filminin 6 Underground gibi filmlerin bir tiyatroda oynayabileceği anlamına geliyor. Netflix’in baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, geçen ay yatırımcılara Netflix’in film listesiyle daha hırslı olduğunu söyledi.

“Sanırım sadece dördüncü çeyreğe girdik, Michael Bay’dan 6 Yeraltı’yla yapılan muazzam çaplı eylemden, The Irishman, Evlilik Hikayesi ve İki Papa’nın Oscar umutlarına kadar uzanan filmlerden bahsediyorsunuz. Eddie Murphy Dolemite’ye geri döndü, ”dedi Sarandos. “Bu konuda gerçekten heyecanlıyız ve ilk kez bu ölçeği ve bu film hacmini bir çeyrekte gördük.”

CEO Reed Hastings bile Netflix’in rakiplerinden farklı olduğunu kabul etti. Eğer yayın tamamen yeni bir dünyaysa, şirketin benzersizliği “gerçekte her şeyden çok film kayraklarımızla ilgili.” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu