Tiktok Takipçi Satın Al

TeknoDiot’dan Netflix Dizi Tavsiyeleri

Dizi ve film serüvenlerini seviyorsanız bu listemiz size göre olabilir. teknodiot.com'dan netflix dizi önerileri başlıyor!

Dizi tavsiyelerine baktığımız zaman özellikle Netflix üzerinde olan birçok yapım dikkatleri üzerine çekiyor.

En iyi yabancı diziler listesinde, en çok izlenen ve en popüler yabancı dizi önerileri ve tavsiyelerini bu içerikte IMDB puanlarıyla birlikte listeledik.


Tabii Netflix gibi dev bir platformda yer alan dizilerde gerçek anlamda dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. IMDB puanı 8 ve üzeri en iyi yabancı dizi listesini burada bulabilirsiniz.

Koronavirüs nedeniyle evde kaldığınız şu dönemde izleyeceğiniz diziyi bulmakta veya seçmekte zorlanıyor musunuz? teknodiot.com sizler için Netflix’de izleyebileceğiniz kaçırılmaması gereken dizileri derledi.

Stranger Things

Netflix’in en çok hasılat elde ettiği popüler dizisi Stranger Things, ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi. Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir. Toplam 3 sezon yayınlanmış olan dizinin 4. sezonu koronavirüs salgını nedeniyle çekimleri iptal edildi.

Son olarak dizinin konusuna bakacak olursak; Stranger Things, kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 çocuğun ve onlara yardım eden insanların hikayesini konu alan bir amerikan bilim kurgu hikayesidir. Konusu kadar başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide, macera ve doğaüstü olayların sürekliliği, izleyiciyi etkisi altına alıyor. Ben izledim ve gerçekten sürükleyici özellikle de müzikleri etkileyici.

https://www.youtube.com/watch?v=9eiE7kL_Chw

Travelers

Travellers, Brad Wright tarafından Eric McCormack, Mackenzie Porter, Jared Abrahamson, Nesta Cooper, Reilly Dolman ve Patrick Gilmore’un oynadığı Kanada-Amerikan bilim kurgu Netflix orjinal dizisidir. Dizi toplam 3 sezondur. Yapay zeka ve bilim kurgu severler için birebirdir. Son olarak 4.sezonu ise bilinmeyen sebeplerden dolayı Netflix tarafından iptal edili.

You

You, Greg Berlanti ve Sera Gamble tarafından geliştirilen Amerikan psikolojik gerilim türündeki Netflix dizisidir. Konusuna gelecek olursak Zeki bir New York’lu olan Joe, bir kitapçı işletmektedir. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joe’nun ayaklarını yerden keser. Joe, ilk görüşte Beck’e aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Beck’i elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde takip eden Joe’nun takıntılı tavırları Beck’in en yakın arkadaşı Peach’ı şüphelendirse de ona engel olamaz. Joe, sonunda Beck’in takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı olmayı başarır. Ancak Joe’nun takıntılı hali artarak devam edince, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.

The OA

The OA, Amerikan yapımı bilimkurgu, doğaüstü, fantastik Netflix dizisidir. Dizinin yapımcılığını Plan B Entertainmentve True Detective, The Knick dizilerinin üreticisi Anonymous Content şirketleri yapılmaktadır. Dizinin senaryosunu Brit Marling ve Zal Batmanglij üstlenmişlerdir.

Toplam sezonu 2 olan dizinin 3.sezonu Netflix tarafından iptal edilmişti ve hatta Netflix genel merkez binasının önünde dizinin fanları tarafından protesto edilmişti. Konusu ise, ikili daha önce Sound of My Voice ve The East’te de işbirliği yapmışlardı. Dizi, genç ve kör bir kızın yedi yıl boyunca ortadan kaybolmasını ve günün birinde gözleri görür bir halde geri dönmesini konu ediniyor.

The Stranger

2020 yılının ilk orjinal dizilerinden biri olan The Stranger’da sürükleyici konusu dikkat çekmeyi başardı. The Stranger, Danny Brocklehurst tarafından yazılan ve aynı başlıktaki 2015 Harlan Coben romanına dayanan bir İngiliz gizemli gerilim dizisidir. Richard Armitage, Siobhan Finneran, Jennifer Saunders ve Hannah John-Kamen rol alıyor.

Dark

Evet Dark… Bir Alman dizi olan Dark, Netflix’in en çok izlenen dizilerinin yanı sıra beyin yakan dizilerin başında geliyor.  Dark dizisi, Winden isimli bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayların bir anda geçmiş ve gelecek keşmekeşinde kaldığınız radyoaktif sızıntılar ve zaman makinesine şahit olacağınız birçok etkeni konu ediniyor.

Benim en çok sevdiğim ve merakla izlediğim dizilerin başında geliyor. Şu anda 2 sezonluk dizinin 3.sezonu Haziran 2020 gibi yayında olacak ve 3. sezon ile birlikte dizi final yapacak.

Locke & Key

Locke & Key, Joe Hill ve Gabriel Rodríguez’in aynı adlı çizgi roman serisine dayanan Carlton Cuse, Meredith Averill ve Aron Eli Coleite tarafından geliştirilen bir Amerikan doğaüstü korku drama Netflix dizisidir. Prömiyeri 7 Şubat 2020’de Netflix’te yaptı.

Çok satan çizgi romanlardan uyarlanan Locke & Key, babalarının öldürülmesinin ardından ata yadigârı evlerine taşınan ve evde onlara çok çeşitli güçler ve yetenekler veren sihirli anahtarların olduğunu keşfeden üç kardeşin öyküsünü anlatıyor.

I Am Not Okay With This

Charles Forsman’ın aynı adlı çizgi romanına dayanan bir Amerikan gelecekteki komedi-drama web televizyon dizisidir. 26 Şubat 2020’de Netflix’te yayınlandı. Gösteri eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı.

Altered Carbon

Altered Carbon, Laeta Kalogridis tarafından oluşturulan ve İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın aynı isimli 2002 romanına dayanan bir Amerikan cyberpunk web televizyon dizisidir. Bilincin farklı bedenlere aktarılabileceği bir dünyada, eski bir asker araştırmacıyı çeviren Takeshi Kovacs bir cinayeti çözmelidir.

https://www.youtube.com/watch?v=a30xC46Sr4c

Ragnarok

Netflix’in ilk Norveç dizisi olan Ragnarok izleyenlere Marvel Sinematik Evreni’nde ki Thor’u anımsatıyor olabilir. Ragnarok, 31 Ocak 2020’de gösterime giren Netflix’ten Norse mitolojisinden esinlenilen bir Norveç dili fantastik drama dizisidir. Seri, Danimarkalı yapım şirketi SAM Productions tarafından üretildi.

İnsanlığın iklimsel bir kıyametin eşiğinde olduğu yakın bir gelecekte geçen dizi, Edda adlı kurgusal bir Norveç kasabasının sakinlerine odaklanıyor. İklimsel felaketler adım adım dünyayı felakete sürüklerken, kasabada yaşayan bir grup genç doğaüstü güçlere sahip olduklarını keşfediyor.

The Witcher

Netflix’in uzun zaman konuşulan dizilerinden. The Witcher, senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan ve Netflix’te yayımlanan fantezi drama türündeki Amerikan yapımı internet dizisi. Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisine dayanan dizinin ilk sezonu 20 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştır.

The Witcher destansı bir ailenin epik öyküsünü konu alıyor. Yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt, insanların yaratıklardan bile daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır.

House of Cards

House of Cards, Netflix’in ilk orjinal dizilerinden birisidir. House of Cards, politik drama türünde bir Amerikan dizisidir. Michael Dobbs’un aynı adlı romanını temel alan ve BBC’de yayımlanan mini diziden uyarlanmıştır. Dizinin 13 bölümden oluşan ilk sezonu 1 Şubat 2013 tarihinde resmi olarak yayınlandı. Toplam 6 sezondan oluştuğunu söyleyelim.

Narcos

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır. İlk sezonu 2015 yılında yayınlanmıştır. Toplam 3 sezondan oluşuyor.

The Rain

The Rain, Danimarkalı kardeşlerin, yağmur yağmasıyla yayılan ve yağmurun etkisinde kalan insanların öldüğü bir virüsten kurtulmalarıyla, nüfusun çoğunun yok olduğu bir ülkede güvenli bir yer bulma arzusuyla çıktıkları zor yolculukta kendileri gibi bu virüsten kaçabilmiş bir avuç genç ile serüven devam ediyor.

Bodyguard

Tek sezonluk mini dizi diyebileceğimiz Bodyguard, Jed Mercurio tarafından yaratılan ve yazılan ve BBC için ITV Stüdyoları’nın bir parçası olarak World Productions tarafından üretilen bir İngiliz polis-gerilim televizyon dizisidir.

Konusuna gelecek olursak Bodyguard, bir politikacıyı korumakla görevli olan savaş gazisinin hikayesini konu ediyor. David Budd, Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak çalışan bir adamdır. Dengesiz ama cesur bir polis memuru olan David, kendisini bir anda içinde bulduğu bir terör saldırısının engellenmesine yardımcı olur.

Mindhunter

1970’li yılların sonunda bir FBI ajanı olan Holden Ford, davranış bilimleri üzerine çalışan bir başka FBI ajanı Bill Tench ile tanışır. … Holden Ford’un düşüncesine göre insanlar katillerle empati yapmıyor, olaylara onların gözünden bakamıyordur.

Daredevil

İlk Netflix’e sahip olduğum zaman izlediğim ilk dizidir kendileri. Marvel evreninden olan Daredevil dizi sürükleyici bir temposu mevcut. Süper kahraman dizilerini seviyorsanız şiddetle öneririm.

Daredevil konusu ise New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçiyor. Matt Murdock 9 yaşında radyoaktif bir kaza geçirir ve gözlerine radyoaktif bir madde dökülür. Geçirdiği kaza görme duyusunu kaybetmesine neden olur. Ancak hala etrafındaki her şeyin şeklini ve yerini rahatça tespit edebilmektedir.

 

La casa de papel

Tabii listemize koymazsak ayıp olacak olan dizi! Evet La casa de papel, İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisi. Álex Pina tarafından yaratılan televizyon dizisinin iki kısma ayrılan bir tek sezondan ibaret olması planlanmıştı.

15 bölümden oluşan dizi ilk olarak 2 Mayıs 2017 – 23 Kasım 2017 tarihlerinde İspanyol televizyon kanalı Antena 3’te yayımlandı. Sonrasında reytingleri berbat olan dizi yayından kaldırıldı. Daha sonra ne oldu? Netflix, La casa de papel’i satın aldı ve aldığı günden beri en popüler Netflix dizilerinden biri.

Konusunu bilmeyen yoktur ancak yine de değinelim. Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Sonrasında da süreç başlar. Benim için dizi ilk iki sezonda bitti. Ancak dizi toplam 4 sezondan oluşuyor.

Peaky Blinders

Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham, İngiltere’de faaliyet gösteren “Peaky Blinders” adlı çeteyi anlatan suç-drama konulu televizyon dizisidir. Senaryosunu Steven Knight, yapımcılığını ise Caryn Mandabach ve Tiger Aspect Yapımcılık üstlenmiştir.

Peaky Blinders” isimli çeteyi konu almış suç/drama konulu bir dizidir. Dizi konusu genel olarak, çete lideri ve yeni görevlendirilen bir dedektif arasında geçer. Birinci Dünya Savaşından henüz çıkmış İngiltere’yi de konu kapsamına almıştır. Dizi toplam 5 sezondan oluşuyor.

Better Than Us

Andrey Junkovsky tarafından yaratılan bir Rus bilim kurgu televizyon dizisidir. Rus devlet kanalı C1R için Sputnik Vostok Production ile işbirliği içinde Sarı, Siyah ve Beyaz tarafından üretildi.

Better Than Us konusu ise, Parçalanmanın eşiğindeki bir aile, son teknoloji ürünü bir robota sahip olur. Ancak robotun peşinde bir şirket, cinayet masası dedektifleri ve teröristler vardır. Yakın gelecekte belirsiz bir yıldayız. Robot teknolojisi, hayatta önemli bir yer kaplar hale gelmiş durumda.

Lost in Space

Lost in Space, Stephen Hopkins tarafından yönetilen ve William Hurt, Matt LeBlanc ve Gary Oldman’ın oynadığı 1998 Amerikan bilim kurgu macera filmidir. Konu aynı adı taşıyan 1965–1968 CBS televizyon dizisinden uyarlanmıştır.

Lost in Space konusu, ilk bölümün ilerleyen sahnelerinde anlaşılacağı gibi insanlığın belki de şu sıralar en büyük yok oluş komplo teorisine dayanıyor. Henüz tam olarak anlaşılmayan bir nedenden dolayı Dünya’ya çarpan bir nesne yaşamı tehdit etmektedir.

Another Life

Another Life Amerikan Bilimkurgu dizisidir.Dizi 25 Temmuz 2019 da Netflix’de yayınlanmıştır.

Aaron Martin’in yaratıcısı olduğu dizide, astronot Niko Breckinridge ile ekibinin, dünya dışı yaşam formu aramak üzere uzayda çıktığı yolculuğu konu ediniyor. Bu zorlu görevde hayal dahi edemeyecekleri bir tehlikeyle karşılaşan ekip, Dünya’ya geri dönebilmek her yolu deneyecek.

Ozark

Ozark, Netflix için Bill Dubuque ve Mark Williams tarafından oluşturulan ve Media Rights Capital tarafından üretilen bir Amerikan suç draması dizisidir.

Toplam 3 sezondan oluşan dizinin konusu nedir? aşrolde yer alan Jason Bateman’ın yönetmenlik ve yapımcı olarak da katkıda bulunduğu Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir ailenin, aile babası Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasının ve işlerin sarpa sarmasının ardından, ailesini korumak adına eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki ergen çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatıyor. Byrde Ailesi için elbette bu kaçış bir son değil, maceralı bir hayatın başlangıcı olacaktır.

Black Mirror

Distopik Bir Kurgu: Black Mirror ana konu olarak öğretici ve bir o kadar da dramatik mevzuları işlese de aynı zamanda, uzak gelecekte icat edilmesi yüksek ihtimal teknolojik cihazların da demo versiyonlarını bizlere tanıtıyor diyebiliriz. Toplam 5 sezondan oluşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=XAC6QkR8SaU

*Yeni dizi tavsiyeleri eklenecektir…

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu