Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix Dil Değiştirme Ayarları

Bu makalemizde sizlere Netflix platformunda dil ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. İşte Netflix dil değiştirme ayarları;


En iyi yayın hizmetlerinden bir tanesi olan Netflix Türkiye’de de hizmet vermektedir. Netflix dil değiştirme için profil, altyazı ve seslendirme olarak 3 farklı seçenekten söz etmek mümkün olacaktır. Öncelikli olarak profilin dilini değiştirmek için profilleri yönet kısmına gelin.

Burada dilini değiştirmek istediğiniz profili seçerek dilediğiniz dili tercih edebilirsiniz. Altyazı değiştirmek için de yine profilleri yönet kısmından dilediğiniz kullanıcıya girip altyazı bölümüne gelebilirsiniz. Buradan dilediğiniz altyazıyı seçmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra izlediğiniz videolarda da alt kısımda bulunan altyazı kısmından yine altyazı dilini değiştirmeniz mümkün olacaktır.

Netflix Dil Değiştirme Altyazı Ayarları

Netflix Dil Değiştirme Ayarları

Yine Netflix’in diğer rakiplerine göre en büyük avantajlarından bir tanesi de seslendirme alternatifidir. Birçok dizi, film ve belgeselin seslendirmesinde Türkçe de alternatifler arasında yer almaktadır. Yine altyazı değiştirmede olduğu gibi aynı adımları uygulayarak seslendirme bölümüne gelip dilediğiniz dili seçebilirsiniz. Fakat nadir de olsa Türkçe olmayan seslendirmeyle karşı karşıya kalabilirsiniz bu durumlarda İngilizce seslendirme olacaktır.

Netflix Profil Dil Ayarları

Profilin ana dilini değiştirmek istediğiniz zaman ise profilinizin resminin üzerine tıklayın. Sonraki açılan sayfada seçeneklerin en üstünde, “Dil” seçeneğinin bulunduğunu göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve dillerin yer aldığı bir liste menüsü çıkacaktır, listede istediğiniz dili seçerek kaydenin.

Netflix Dil Değiştirme Ayarları

Netflix dil değiştirme bu şekilde kolayca yapılmaktadır. Netflix bildiğiniz üzere cep telefonu, tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlarınızdan girebildiğiniz bir uygulamadır. Tüm bu cihazlarda anlatmış olduğumuz yöntemler sayesinde dilediğiniz dili kolaylıkla değiştirmeniz mümkün olacaktır.

Netflix Dil Değiştirme Ayarları

Dil seçeneği olarak oldukça fazla alternatifi olduğu için Netflix’te bulunan içerikleri izlerken yabancı dilinizi geliştirme konusunda da kendinize aslında bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Örneğin İngilizce geliştirmek için İngilizce seslendirme ve İngilizce altyazı izlemek oldukça iyi bir alternatif olabilir.

Netflix Nedir?

Netflix, 190’dan fazla ülkede 208 milyonu aşkın ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği, dünyanın eğlence odaklı lider yayın hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu