Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix, Yanlışlıkla Dokunmaları Önlemek İçin ‘Ekran Kilidi’ Özelliğini Getirdi!

Akıllı telefonunuzda Netflix’den bir şeyler izlerken yanlışlıkla ekrana dokundunuz, içeriğin zaman çizelgesinde durmasına veya hareket etmesine neden oldunuz mu?

Eğer öyleyse, Android için Netflix’in tam olarak bunu önlemek için yeni bir “ekran kilidi” düğmesi eklediğini bilmekten mutluluk duyacaksınız.


Son birkaç gün içinde Android uygulamasına sunulan Netflix’in mobil uygulamasındaki bu yeni düğme, yanlışlıkla yapılan dokunuşları aslında imkansız hale getiriyor. Netflix’te bir yayın başlattıktan sonra, ekran kontrolleri diğer bölümler, altyazılar ve daha fazlası için seçeneklerin yanında bir seçenek olarak “ekran kilidi” ni gösteriyor.

Bu yeni düğmeye basıldığında, oynat / duraklat ve zaman çizelgesi gibi düğmeler Netflix kullanıcı arayüzünün tamamı devre dışı oluyor. Yalnızca bir kilit simgesi gösterilir. Kullanıcı arayüzünü geri almak için simgeye iki kez basmanız gerekir. Bundan sonra, tüm kullanıcı arayüzü tekrar aktif olur ve her şeyi normal olarak kullanabilirsiniz. Özelliği de kapatırsanız, kolayca tekrar açabilirsiniz.

Netflix, Yanlışlıkla Dokunmaları Önlemek İçin 'Ekran Kilidi' Özelliğini Getirdi!

Bu, küçük çocukların arayüz öğelerine basmasını önlemek için kusursuz bir yol değildir, ancak yanlışlıkla dokunmaların önlenmesinde etkili olacaktır ve henüz okuyamayan küçük çocuklar veya gerçekten küçük çocuklar için yararlı olabilir. Şu anda sadece bu özellik Android kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda. Güncelleme uygulamada değil sunucuda yapıldı ve ilk gelen bilgilere göre şu anda iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu