Tiktok Takipçi Satın Al

NASA, İkinci Yıldızlararası Nesne Olan 2I / Borisov’un Fotoğraflarını Paylaştı

NASA, güneş sistemimize girerken tespit ettiğimiz ikinci yıldızlararası nesne olan 2I / Borisov’un en iyi fotoğrafını paylaştı.

2I / Borisov ilk Ağustos ayında tespit edildi. O zamandan beri Dünya’ya daha da yaklaştı, yani NASA, The Independent’a göre giderek daha net bir görüş elde edebildi. NASA, bugüne kadar ki en net görüntüyle kozmik ziyaretçinin daha önce yapılan ölçümlerinin biraz temel dışı olduğunu öğrendi.


Kuyruklu yıldızın önceki görüntüleri ve videoları çok bulanıktı ve bilimsel açıdan daha az kullanışlı. Kuyruklu yıldızın uzak bir galaksinin önündeki yerini gösteren Hubble Uzay Teleskobu’ndaki yeni görüntü çok daha fazla bilgi ortaya koyuyor.

NASA, İkinci Yıldızlararası Nesne Olan 2I / Borisov'un Fotoğraflarını Paylaştı

Kaliforniya Üniversitesi Los Angeles gökbilimci David Jewitt The Independent’e “Hubble bize kuyruklu yıldızın gerçekten önemli bir parçası olan kuyruklu yıldız Borisov’un çekirdeğinin boyutunun en iyi ölçüsünü veriyor” dedi.

“Şaşırtıcı bir şekilde, Hubble görüntülerimiz çekirdeğinin çekirdeğinin daha önceki araştırmalarda olabileceğinden 15 kat daha küçük olduğunu gösteriyor” dedi. “Yarıçap yarım kilometreden küçük. Bu önemlidir, çünkü büyüklüğü bilmek Güneş Sistemindeki ve Samanyolu’ndaki bu tür nesnelerin toplam sayısını ve kütlesini belirlememize yardımcı olur. Borisov, ilk bilinen yıldızlararası kuyrukluyıldız olduğunu ve bunun kaç tane olduğunu bilmek istiyoruz. ”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu