Tiktok Takipçi Satın Al

Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

Bugün sizlere genel olarak oyunlarda sıkça çıkan Msvcp140.dll Hatasının çözümlerini detaylı olarak adım adım anlatıyoruz.

Dll dosyasının açılımı İngilizce Dynamic Link Libraries’ dir. Türkçesi açılımını Dinamik Bağlantı Kütüphanesi olarak çevirebiliriz. Windows işletim sisteminde genel olarak oyunlarda sıkça çıkan Msvcp140.dll hatası çözümü detaylı olarak adım adım anlatıyoruz.


Farklı olan programların işlem yaparken aynı kaynağı kullanmalarını sağlamaktadır. Bilgisayarın ve programların üstüne binecek yükleri hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sunan dosyalardır. Bundan dolayı bilgisayarımız için çok önemlidir. Msvcp140.dll hatası, zaman zaman oluşan yaygın hatalardır.

Bu hata genellikle çevrimiçi oyunlarında görünmektedir. Tabi başka yardımcı programı açmaya çalışıldığında da ortaya çıkar. Bir msvcp140.dll hatası oluşursa bu, gerekli dosyanın eksik, bozuk veya düzgün çalışmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, msvcp140.dll dosyası veya onarım programı olmadan ilgili programlar çalışmaz.

Visual Studio 2015’in Visual C ++ yeniden dağıtılabilir sürümü bilgisayarınızda yüklü değilse, msvcp140.dll dosyasıyla iletişim kuran hiçbir oyun veya program çalışmaz. Bunun nedeni, bu paketin gerekli tüm “DLL” dosyalarını bulmak için yararlı olmasıdır. Çoğu durumda, mscvp140.dll hatasının arkasındaki gerçek neden, dosyanın bozulmuş veya virüslü olması olabilir.

İlgili Makaleler

Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

Msvcp140.dd Hatası Çözümleri

  • Yeniden yükleyin
  • Windows güncelleştirmelerinizi gözden geçirin
  • Sistem dosya denetçilerini kullanın
  • dll dosyasını indirdikten sonra kendiniz elle manuel olarak kurun

Msvcp140.dll hatasını çözmeden önce, sorunu çözerken hangi yöntemi kullanacağımızı ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini kavramımız lazım. Bu bir sistem dosyası olduğundan, bir oyun oynamak için bir sorunu çözmeye çalıştığınızda bilgisayarınızı tehlikeli bir duruma sokma olasılığı yüksektir.

Msvcp140.dll hatası çözümü, dosyayı manuel olarak indirmek ve ardından istenen klasöre koymaktır. Bu yöntem kullanılarak genellikle sorun çözülebilir ve gerekli programlar ve oyunlar doğru bir şekilde açılabilir. Ancak, bu dosyanın manuel olarak indirilmesi diğer çözümlere göre çok daha risklidir, bu nedenle daha fazla dikkat gerekir.

Bu nedenle, dosyayı manuel olarak indirmek ve istediğiniz klasöre yerleştirmek için çözüm yöntemini kullanmak istiyorsanız, güvenilir ve iyi bir web sitesi seçmelisiniz. Yanlış önlemleri alır ve güvenilir olmayan bir siteden msvcp140 dll dosyasını indirmeye çalışırsanız, büyük olasılıkla kötü amaçlı yazılım içeren bir dosya bilgisayarınıza indirilecektir. Gelin şimdi hep birlikte çözümlerimize geçip sorunları bulalım. Yapmanız gereken çözümler şunlardır.

msvcp140 dll hatası nasıl düzeltilir?

MSVCP140.dll hatası, genellikle bir programın veya oyunun başlatılamaması durumunda ortaya çıkar. Bu hata genellikle eksik veya bozuk bir MSVCP140.dll dosyasından kaynaklanır. Bu sorunu düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketini Yükleyin: MSVCP140.dll dosyası, Microsoft Visual C++ bileşenlerine aittir. Bu nedenle, Microsoft’un resmi web sitesinden en son Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketini indirip yüklemeniz gerekebilir.
  2. Sistem Dosyalarını Kontrol Edin: Bilgisayarınızdaki sistem dosyalarını kontrol etmek için Komut İstemi’ni yönetici olarak çalıştırın ve “sfc /scannow” komutunu girin. Bu komut, bozuk sistem dosyalarını tespit edip düzeltecektir.
  3. Güncellemeleri Kontrol Edin: Bilgisayarınızda güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin ve en son güncellemeleri yükleyin. Güncellemeler, sistem dosyalarının doğru şekilde çalışmasını sağlayabilir.
  4. Programı Yeniden Yükleyin: Hata, belirli bir programla ilişkiliyse, programı tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu, eksik veya bozuk dosyaların düzeltilmesine yardımcı olabilir.

Eğer bu adımları izledikten sonra hala sorun yaşıyorsanız, teknik destekten yardım almanız önerilir.

msvcp140 dll dosyası nereye atılır?

MSVCP140.dll dosyasını atmanız gereken yer, genellikle ilgili programın yüklü olduğu dizindir. Dosyanın tam olarak nereye atılması gerektiği, programın belgelerinde veya destek dokümantasyonunda belirtilmiş olabilir.

Ancak genel olarak, MSVCP140.dll dosyasını aşağıdaki dizine kopyalayabilirsiniz:
C:\Windows\System32

Bu dizine kopyaladıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bu şekilde, programın veya oyunun MSVCP140.dll dosyasını doğru şekilde bulması ve kullanması sağlanır.

Not: DLL dosyalarını kopyalamadan önce, dosyanın güvenilir bir kaynaktan geldiğinden emin olmanız önemlidir. DLL dosyalarını güvenilir kaynaklardan indirmeniz veya orijinal yükleme medyasından elde etmeniz önerilir.

Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu