Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

Bugün sizlere genel olarak oyunlarda sıkça çıkan Msvcp140.dll Hatasının çözümlerini detaylı olarak adım adım anlatıyoruz.

Dll dosyasının açılımı İngilizce Dynamic Link Libraries’ dir. Türkçesi açılımını Dinamik Bağlantı Kütüphanesi olarak çevirebiliriz. Windows işletim sisteminde genel olarak oyunlarda sıkça çıkan Msvcp140.dll hatası çözümü detaylı olarak adım adım anlatıyoruz.

Farklı olan programların işlem yaparken aynı kaynağı kullanmalarını sağlamaktadır. Bilgisayarın ve programların üstüne binecek yükleri hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sunan dosyalardır. Bundan dolayı bilgisayarımız için çok önemlidir. Msvcp140.dll hatası, zaman zaman oluşan yaygın hatalardır.

Bu hata genellikle çevrimiçi oyunlarında görünmektedir. Tabi başka yardımcı programı açmaya çalışıldığında da ortaya çıkar. Bir msvcp140.dll hatası oluşursa bu, gerekli dosyanın eksik, bozuk veya düzgün çalışmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, msvcp140.dll dosyası veya onarım programı olmadan ilgili programlar çalışmaz.

Visual Studio 2015’in Visual C ++ yeniden dağıtılabilir sürümü bilgisayarınızda yüklü değilse, msvcp140.dll dosyasıyla iletişim kuran hiçbir oyun veya program çalışmaz. Bunun nedeni, bu paketin gerekli tüm “DLL” dosyalarını bulmak için yararlı olmasıdır. Çoğu durumda, mscvp140.dll hatasının arkasındaki gerçek neden, dosyanın bozulmuş veya virüslü olması olabilir.

Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

Msvcp140.dd Hatası Çözümleri

  • Yeniden yükleyin
  • Windows güncelleştirmelerinizi gözden geçirin
  • Sistem dosya denetçilerini kullanın
  • dll dosyasını indirdikten sonra kendiniz elle manuel olarak kurun

Msvcp140.dll hatasını çözmeden önce, sorunu çözerken hangi yöntemi kullanacağımızı ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini kavramımız lazım. Bu bir sistem dosyası olduğundan, bir oyun oynamak için bir sorunu çözmeye çalıştığınızda bilgisayarınızı tehlikeli bir duruma sokma olasılığı yüksektir.

Msvcp140.dll hatası çözümü, dosyayı manuel olarak indirmek ve ardından istenen klasöre koymaktır. Bu yöntem kullanılarak genellikle sorun çözülebilir ve gerekli programlar ve oyunlar doğru bir şekilde açılabilir. Ancak, bu dosyanın manuel olarak indirilmesi diğer çözümlere göre çok daha risklidir, bu nedenle daha fazla dikkat gerekir.

İLGİLİ İÇERİK:  Microsoft, Adobe Flash'ı 2021'in Başlarında Windows'tan Kaldıracak

Bu nedenle, dosyayı manuel olarak indirmek ve istediğiniz klasöre yerleştirmek için çözüm yöntemini kullanmak istiyorsanız, güvenilir ve iyi bir web sitesi seçmelisiniz. Yanlış önlemleri alır ve güvenilir olmayan bir siteden msvcp140.dll dosyasını indirmeye çalışırsanız, büyük olasılıkla kötü amaçlı yazılım içeren bir dosya bilgisayarınıza indirilecektir. Gelin şimdi hep birlikte çözümlerimize geçip sorunları bulalım. Yapmanız gereken çözümler şunlardır:

Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu