TeknoDiot
   
   

Facebook Messenger Dark Mode (Karanlık Mod) Nasıl Geçilir?

Facebook Messenger Dark Mode (Karanlık Mod) Nasıl Geçilir?

Facebook’un popüler Messenger uygulaması için karanlık bir modda çalıştığı zaten biliniyordu ve şirket artık basit bir numara ile erişilebilir durumda karanlık moda geçileceğinden bahsetti.

Karanlık modu etkinleştirmek için dokunduğunuz basit bir geçiş yok. 9to5Mac, Facebook Messenger‘da karanlık modunu etkinleştirmek için bir yöntemi açıkladı. Sadece kendinize veya kişilerinizden birine bir hilal ay emojisi gönderin. Bu yapıldıktan sonra, karanlık pencereyi etkinleştirmek için bir komut istemi ile sohbet penceresinde bir ay görünecektir. Kullanıcılar daha sonra uygulamadaki profil sayfasına gidebilir ve orada karanlık modu etkinleştirmek için bir seçenek bulabilirler.

Bu olayın arkasındaki seçeneğin gizlenmiş olması muhtemel, çünkü Facebook resmi olarak tüm kullanıcılara sunmamıştır. Bazı kullanıcılar görünüşte bu modun hala devam eden bir çalışma olduğunu bildiren mesajları da görmüşlerdir.

Facebook Messenger Dark Mode (Karanlık Mod) Nasıl Geçilir?

Facebook Mesenger karanlık mod nasıl aktif olur?

Yapmanız gereken tek şey, Messenger’da birine hilal ay emojisi göndermek. Ardından gönderdiğiniz hilal ayın üzerine çift tıklarsanız Facebook size karanlık modla ilgili bir soru yöneltiyor ve karanlık moda hızlıca geçmenizi sağlıyor. Bazı kullanıcılarda ise ay emojisini gönderdikten sonra uygulamanın kapatılıp açılması, direkt olarak karanlık modu etkinleştirmeleri anlamına geliyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.