MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Duyuruldu!

MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Duyuruldu!

Abone Ol 

NVIDIA’nın Turing tabanlı olarak ürettiği yeni amiral gemisi grafik işlemci GeForce RTX 2080 Ti üzerine inşa edilen MSI’ın yeni modeli, CES 2019’da duyuruldu.

MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning oldukça şık görünüyor. Cihazın tasarımı da yeni alt yapıyla birlikte değişikliğe uğradı. Üç slotluk yer kaplayan bu yeni devasa kartın üstünde de Tox Fan 3.0 tasarımına uygun olarak üç adet fan bulunuyor. Ortada bulunan fan klasik tasarıma sahipken yan fanlarda çift bıçaklı pervaneler kullanılmış.

Yan fan bıçakları arasında yer alan RGB LED ışıklandırmalar da fotoğraflarda göze çarpıyor. Bu ışıklandırma, cihazın yan tarafı boyunca da devam ediyor. Kartın kaplamasında karbon fiber ve m etal çerçeveler kullanılmış.

MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Duyuruldu!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Ekran kartına güç girişi sağlanması için üçlü 8-pin güç konfigürasyonu tercih edildiği de görülüyor. Ayrıca ekran kartının soğutma sistemi de GTX 1080 Ti Lightning Z’dekine benzeyecek şekilde değiştirilmiş ancak tüm soğutma sistemi fuarda sergilenen kartta yer almıyor.

Yapılan testlerde kartın 2450 MHz hıza kadar çıkabildiği görülüyor. Soğutucunun neye benzeyeceği şu anda tam belli olmasa da Gaming X Trio’daki soğutucu sistemine benzer olabilir. Henüz fiyatı ve çıkış tarihi bilinmese de, yapılan tahminler kartın şubat ayında, yaklaşık 1500 dolara piyasaya çıkacağı yönünde.

MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Duyuruldu!

Kaynak: https://videocardz.com/newz/msi-geforce-rtx-2080-ti-lightning-pictured

Göz atın:   ASUS, RTX 20 SUPER Serisi Yeni Ekran Kartlarını Duyurdu

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu