Tiktok Takipçi Satın Al

MSI, 500 Serisi Anakartlarını Resmi Olarak Piyasaya Sürdü

MSI 500 serisi yeni anakartlar 27 Ocak 2021 tarihi itibariyle piyasaya sürüldü. Detaylar makalemizde…


2021’in girişiyle beraber MSI, Intel 500 Serisi işlemcilere uygun anakartlarını tanıtacağını açıklamıştı. Aradan 1-2 haftalık süreç sonunda 27 Ocak 2021 tarihinde MSI Intel 500 serisi anakartlar resmi olarak piyasaya sürüldü. Rocket Lake-S olarak da bilinen 11. nesil Intel Core işlemcilere sahip tüm MSI 500 serisi anakartlar PCIe 4.0’ı destekliyor. Ayrıca, tüm MSI Z590 Wi-Fi anakartlarında en az bir 2.5G LAN ve 6GHz spektrumuna uzanan en yeni Wi-Fi 6E çözümü bulunuyor.

Geliştirilmiş Temel Yapı

2 oz Kalınlaştırılmış Bakır ile Güçlü Güç Çözümü ve PCB
Agresif VRM güç çözümü ve 2 oz kalınlaştırılmış bakır ile yüksek seviyeli PCB tasarımı, yüksek kaliteli CPU için kararlı güç kaynağı, daha iyi dayanıklılık ve güvenilirlik sağlıyor.

Soğutucu Tasarımına Sahip Tamamen Alüminyum Kapak ve Arka Plaka
Genişletilmiş VRM ısı bloğu, daha iyi bir soğutma etkisi için 7W/mK seviyeli termal pedi ve ek bir boğazı birleştirerek ısı dağıtımı için daha geniş bir yüzey sağlıyor.

M.2 Shield Frozr
SSD’nin yavaşlamasını önleyen ve SSD’nin tam hızda çalışmasını sağlayan M.2 Shield Frozr ile maksimum yüksek hızlı M.2 SSD veri aktarımını sürdürebiliyor.

Mükemmel Yerleşim

Lightning Gen 4
11. Nesil Intel Core İşlemcileri kullanan tüm MSI 500 serisi anakartlar, en yeni ve en hızlı veri aktarım çözümü olan Lightning Gen 4 PCI-E’yi destekliyor ve MSI Z590 anakartlar, en yeni Lightning Gen 4 M.2’yi içeriyor. 64 Gb/sn’ye varan aktarım hızıyla en hızlı yerleşik depolama çözümünü sunuyor..

Ön Tip-C
Tüm MSI Z590 anakartlar, kullanıcıların en yeni USB cihazlarına bağlanmasına ve MSI kasalarıyla mükemmel uyumluluğa olanak tanıyan USB Ön Tip-C konektörlerini destekliyor.

Geliştirilmiş Performans
MSI’ya özel Core Boost ve DDR4 Boost teknolojisinin her ikisi de, hız aşırtma sırasında bellek kararlılığı için en yüksek hassasiyette CPU’ya bozulmamış akım iletimini ve bellek kararlılığını garanti eder.

Premium Bağlantı

Intel 2.5G LAN ve Wi-Fi 6E
En yeni Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6 ile karşılaştırıldığında 6GHz bandına ve genel Gigabit LAN’dan daha hızlı etkileyici veri aktarım hızı sağlamak için 2.5G LAN içeren inanılmaz bir ağ çözümüne sahiptir.

Flash BIOS Düğmesi ve Optimize Edilmiş Clear CMOS İşlevi
Flash BIOS Düğmesi, kullanıcıların BIOS’u daha az adımda sıfırlamasına olanak tanır. Optimize edilmiş Clear CMOS işlevi, BIOS’u herhangi bir ek işlem yapmadan yalnızca tek bir adımda varsayılan ayarlara geri yüklemeye yardımcı olur.

USB 3.2 Gen 2×2
MSI hız peşinde. USB 3.2 Gen 2×2, 20 Gb / sn’ye kadar olağanüstü bir veri aktarım hızı sunar ve tersine çevrilebilir Type-C bağlantı noktası, kullanıcı dostu ve esnek olmasını sağlar.

Ses Gücü

Audio Boost 5 HD
Ses çözümü için yeni ses codec bileşeni, oyuncular veya yaratıcılar ne olursa olsun PC’lerle eğlenirken hoş bir deneyim sağlar.

Sound Tune
Tüm MSI 500 Gaming serisi anakartlar, muhteşem ses çözümleri olan Sound Tune’u uyarlar ve kullanıcıların MSI Center’da tek bir tıklama ile manipüle edebilecekleri sesi yükseltmeye ve gürültüyü azaltmaya yardımcı olur.

Nahimic 3
Basit ve sezgisel yeni kullanıcı arayüzüyle Nahimic 3, oyun içi 3D surround sesi daha da geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda müziğiniz, filmleriniz ve konferans görüşmeleriniz üzerinde daha da sonlu kontrol sunuyor.

MSI MEG Serisi

MSI, 500 Serisi Anakartlarını Resmi Olarak Piyasaya Sürdü

Güçlü özellikleri ve estetik tasarımları bir araya getiren MSI MEG Serisi, tüm zorlu kullanıcıların toplamak isteyeceği fantastik bir sanat eseridir. Tüm MEG serileri en son Wi-Fi 6E’ye sahiptir ve MEG ATX anakartlarda dört M.2 yuvası ve çift 8 pin bulunur. Ayrıca Thunderbolt 4 ve Audio Boost 5 HD, MEG Serisine özeldir.
SERİSİ;
MEG Z590 GODLIKE
MEG Z590 ACE
MEG Z590I UNIFY

MSI MPG Serisi

MSI, 500 Serisi Anakartlarını Resmi Olarak Piyasaya Sürdü

MPG Serisi, MSI Mystic Light tarafından desteklenen büyüleyici RGB aydınlatmayı içeren, oyuncuların dikkatini çeken son moda görünümlere sahiptir. MSI, şık bir izlenim sunan dalgalı VRM ısı bloğu tasarımı ve hacim çubuğu M.2 Shield Frozr tasarımı gibi MPG Serisinde uzun bir çekim yapıyor.
Serisi;
MPG Z590 GAMİNG KARBON WIFI
MPG Z590 KARBON EK X
MPG Z590 GAMİNG FORCE
MPG Z590 GAMİNG EDGE WİFİ
MPG Z590 GAMING PLUS

MSI MAG Serisi

MSI, 500 Serisi Anakartlarını Resmi Olarak Piyasaya Sürdü

MAG Serisi ile kurulum sürecinizi, kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte basitleştirin. Bu özelliğide onu giriş seviyesi oyuncular için en iyi seçim haline getiriyor..
Serisi;
MAG Z590 TOMAHAWK WIFI
MAG Z590 TORPEDO
MAG B560 TOMAHAWK WIFI
MAG B560 TORPEDO
MAG B560M BAZOOKA

MSI PRO Serisi

MSI, 500 Serisi Anakartlarını Resmi Olarak Piyasaya Sürdü

PRO Serisi ile size yalnızca optimize edilmiş profesyonel iş akışları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha az sorun giderme ve uzun ömür sağlar.
Serisi;
Z590 WIFI PRO
Z590-A PRO
B560M PRO
B560M PRO-E
H510M PRO
H510M-A PRO
H510I PRO WIFI

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu