bayigram.com

Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı

Mozilla, desteklenen tüm masaüstü platformları için Firefox 74’ü yayınladı.

Taze bir güncelleme olduğundan dolayı sürüm notları henüz mevcut olmadığından, Firefox 74 hakkında bildiğimiz şey, Mozilla’nın yeni sürümlere geçiş yapmaya zorladığı için TLS 1.0 ve TLS 1.1’i devre dışı bırakan ilk sürüm olması.


Daha spesifik olarak, Firefox 74’e güncelleme yaparsanız ve hala bu iki eski sürümü kullanan bir web sitesi yüklemeye çalışırsanız, sayfa yüklemesinde “Güvenli bağlantı başarısız oldu” ifadesini okurken bir hata almanız gerektiği anlamına gelir.

Firefox artık daha da sık güncellenecek

Mozilla, Google, Microsoft ve Apple da dahil olmak üzere teknoloji devleri, geçişi geliştiriciler için olabildiğince sorunsuz hale getirmek amacıyla yaklaşık iki yıl önce daha yeni TLS sürümlerine geçişi duyurduğundan, bu geçiş büyük bir sürpriz değil.

Firefox 74 ayrıca sürüm takvimi ile ilgili önemli bir değişiklik sunuyor. Bu yeni sürümden başlayarak, Mozilla, eski sürümlerde altı haftaya kıyasla dört haftada bir yeni büyük sürümler gönderecektir. Şirket bir açıklamada bulundu; “Daha kısa sürüm döngüleri, iş planlaması ve pazar gereksinimleri nedeniyle ürün planlamasını ve öncelik değişikliklerini desteklemek için daha fazla esneklik sağlar. Dört haftalık döngülerle, daha çevik olabiliriz ve özellikleri daha hızlı gönderebiliriz, aynı zamanda yüksek kaliteli ve istikrarlı bir sürüm için gereken aynı titizliği ve titizliği uygularız.”

Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı

Bu, bir sonraki güncellemenin, yani Firefox 75’in 7 Nisan’da başlaması ve ardından 5 Mayıs’ta Firefox 76’nın başlaması bekleniyor. Firefox tarayıcısı daha sık güncellenecek olması kullanıcılar açısından da dahi bir durum haline geliyor.

Değişiklik günlüğü yayınlandığında makaleyi yeni güncelleme hakkında daha fazla bilgi ile güncelleyeceğiz, ancak bu arada bu bağlantıları kullanarak Windows, Linux ve Mac için Firefox 74’ü indirebilirsiniz .

Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı

Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu