MoviePass 14 Eylül'de Kapanıyor! - TeknoDiot.com

MoviePass 14 Eylül’de Kapanıyor!

2011 yılında kurulan MoviePass Helios ve Matheson Analytics’in çoğunluğunun sahibi olduğu Amerikan abonelik tabanlı bir film biletleme hizmetiydi. Fakat şirket mali açıdan kötü günler geçirdiği için kapanma kararı aldı.

MoviePass kapanıyor. Cuma günü, abonelik hizmeti 14 Eylül Cumartesi günü indirimli sinema bileti sunmayı bırakacağını açıkladı. Bir basın açıklamasında şirket, “MoviePass’i yeniden sermayelendirme çabalarının bugüne kadar başarılı olmadığını” söyledi. MoviePass ana şirketi Helios ve Matheson Analytics, diğer şeylerin yanı sıra tamamen kendini sattığını düşünüyor. Ne zaman devam edip edemeyeceğini bilmediğini de ekledi.

MoviePass 14 Eylül'de Kapanıyor!

MoviePass’ın ölümü çok fazla sürpriz olmamalı. Şirket aylık 9.95 $ abonelik planının arkasında erken başarı elde ederken, o zamandan beri mücadele ediyordu. MoviePass, fiyatını yalnızca birkaç kez değiştirmekle kalmadı, 2018’de iflastan kaçınmak için borç para almaya da zorlandı. Bu yılın başlarında, şirket üzerinde çalışmak için geçici olarak uygulamasını kapattı. Filmin zirvesinde 3 milyon aboneye sahipti. Bu nisan ayının sonunda ise bu sayı yaklaşık olarak 225.000’e düşmüştü. Bu düşüte şirketin kapanmasını gösteren bir işaret oldu.

Göz atın:   Samsung, Galaxy Note 9'da Android 10'u Test Etmeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu