Mousesports'un, CSGO Hilesine İlişkin Yeni Gelişme - TeknoDiot.com

Mousesports’un, CSGO Hilesine İlişkin Yeni Gelişme

mousesports, CSGO hilesine kabul edildikten sonra Rejin'i yayınladı

Abone Ol 
takipçi satın al
takipçi satın al

mousesports, Counter-Strike: Global Offensive’in koçluk skandalına katılmasının ardından baş antrenör Allan “⁠Rejin⁠” Petersen’i serbest bıraktığını duyurdu.

Rejin, CSGO koçlarının CSGO’nun seyirci kodundaki bir kusuru hile yaptığı yönündeki raporları araştırdıktan sonra Esports Dürüstlük Koalisyonu tarafından verilen cezaları alan 37 koçtan biriydi.

Bu durum, antrenörlere CSGO haritasında düşman mevkileri, teçhizatlar ve araçlar da dahil olmak üzere herhangi bir noktayı izleme olanağı vererek bir CSGO sunucusu üzerinde özgürce hakimiyet sağladı.

ESIC’nin cezaları dramatik değildi, ancak ESL gibi ESIC üyelerinden verilen cezalar öyleydi. ESL, dahil olan antrenörlere aylardan yıllara değişen oyun yasakları sağladı.

Mousesports'un, CSGO Hilesine İlişkin Yeni Gelişme

Rejin’in Mousesports’da geçirdiği süre boyunca hile kullanmadığı tespit edilse de, soruşturma, Tricked Esports ile olduğu süre boyunca birçok kez bu hatayı kullandığını ortaya çıkardı. Bu hileyi kapsamlı şekilde kullanması, koçun ödemesiz süresi boyunca ESIC’ye itiraf etmesiyle bu sürenin kısaltılmasına rağmen 19 aylık bir yasak sağladı.

Ekip, Mousesports duyurusunda, soruşturma Rejin’in herhangi bir Mousesports maçında hileyi kullandığını göstermese de, organizasyonun rekabetçi dürüstlüğe olan bağlılığının sonuçta Rejin’i takımın koçluk rolünden çıkarma kararına yol açtığını söyledi.

Göz atın:   League of Legends Yeni Sezon Yükselme Ligi Değişti

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!