Tiktok Takipçi Satın Al

Farelerdeki DPI Nedir? Ne İşe Yarar?

Farelerdeki DPI, bilgisayarların bir parçası olan fareleri profesyonel olarak kullanan kişilerin dikkat ettiği bir özelliktir.

Peki mouse DPi nedir ve ne işe yarar? DPI temelde bir çözünürlük birimidir. Bu kavram farelerde duyarlılık anlamına gelmektedir. Dolayısı ile mouse duyarlılığı veya mouse hassasiyeti dendiğinde akla DPI gelmektedir. Farenin okuyacağı nokta anlamı taşıyan DPI değeri ne kadar fazla olursa duyarlılığı da o derece yüksek olmaktadır.


Mouse’lara ait olan DPI değerinin ölçümlenmesi yalnızca özel ekipmanlar aracılığıyla yapılabilmektedir. Bunun dışında bir farenin sahip olduğu DPI değerinin öğrenilebilmesi için ürün ile birlikte verilen, ürün özelliklerinin yer aldığı bilgilendirme kağıdının okunması gerekmektedir.

Eğer söz konusu bilgilendirme ve ürün özellikleri kağıdında DPI değeri hakkında herhangi bir bilgi sunulmuyor ise farelerdeki DPI değerinin öğrenilmesi profesyonel ekipmanlar olmadıkça mümkün değildir.

Farelerdeki DPI Ne İşe Yarar? Mouse DPi Nedir?

Farelerdeki DPI Nedir? Ne İşe Yarar?

Farelerdeki DPI, duyarlılık ve hassasiyet anlamına gelmektedir ve fare kullanımının oldukça önemli olduğu zamanlarda kullanıcılarına avantajlar sunmaktadır.

Çünkü hassasiyeti yüksek olan klavyeler ile oldukça az bir hareket ile oldukça hızlı işlemler yapılabilmektedir. Günümüzde de bu klavyeler en çok profesyonel online oyun oynayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Online oyunların yüksek performansta oynanabilmesi için sistem özellikleri online oyunlara göre dizayn edilmiş bir bilgisayarın dışında, oyun klavyesine ve faresine de ihtiyaç duyulmaktadır. Farelerdeki DPI değeri yüksek olan ürünler, az hareketle çok işlem yapabildiği için online oyuncular tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Farelerdeki DPI Nedir? Ne İşe Yarar?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu