Tiktok Takipçi Satın Al

Modeme Format Nasıl Atılır?

Modeme format atma farklı durumlar karşısında uygulanan etkili ve başarılı bir sorun çözme ve problem sonlandırma yöntemi olarak tanımlanabilir.

İnternet hizmeti modem olarak isimlendirilmiş elektronik cihazlar yardımı ile alınır ve yine farklı cihazlara bu modemlerle dağıtılır. İşte modeme format atma adımları;


Modem, tanım olarak “Modülator” ve “Demodülator” kelimelerinin birleşiminden üretilmiştir. Çevirge ya da Modem, bilgisayarların genel ağa bağlantısını sağlayan ve bir bilgisayarı uzak yerlerdeki bilgisayar bağlayan aygıttır. Modem, verileri ses sinyallerine ses sinyallerini verilere dönüştürerek verileri taşır.

İnternet bağlantısı ile ilgili yaşanabilen bazı aksaklıklar ve bağlantı sorunları neticesinde ise modeme reset atmak yani formatlama işlemi yapmak gerekmektedir. Format işlemi modemlere farklı yollarla yapılabilmektedir ve yine farklı reset atma türleri de vardır.

Modem Formatı Atma Yolları Nelerdir?

Modeme reset atmak için öncelikle hangi tür bir format işlemi yapılacağı seçilir ve ona göre harekete geçilir. Bu format çeşitleri sorununun büyüklüğüne ve türüne göre tercih edilebilen özelliklere sahiptirler ve temel olarak iki farklı tür modem format atma seçeneği vardır, bunlar şu şekilde sıralanabilirler;

  • Basit ve normal format
  • Zor ve genel format

Modeme basit yani normal format atmak için yapılması gereken şey çok basittir, modem reset tuşuna basılır ya da modem kapatılıp açılır. Sorun çözülürse bu format işlemi yeterli olmuş demektir.

Zor yani ayarları sıfırlama formatı için ise modemin ara yüz kısmına bilgisayardan giriş yapılır ve mevcut tüm ayarlar sıfırlanıp, fabrika ayarlarına geri dönme işlemi uygulanır. Bu format türünden sonra başta şifre olmak üzere her türlü kayıtlı işlem gider ve çoğu zaman modeme yeniden bir kurulum yapmak gerekebilir.

Veya 192.168.1.1 üzerinden de format atmak yerine modemi sıfırdan kurabilirsiniz. Ben TP-Link modem kullandığım için aşağıda bu kısmın ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

Modeme Format Nasıl Atılır?

Modeme Format Nasıl Atılır?

Modeme Format Nasıl Atılır?

Modeme Format Nasıl Atılır? Modeme Format Nasıl Atılır? Modeme Format Nasıl Atılır? Modeme Format Nasıl Atılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu