Tiktok Takipçi Satın Al

MIUI 13 Böyle Görünecek!

MIUI 13'ün tanıtımına 10 günden az bir süre kala, MIUI 13 yazı tipi Mi Sans sızdırıldı! MIUI 13 böyle görünecek

MIUI 12.5 Enhanced Beta 21.7.3 adını değiştirdi Pro VF Mi Lan oldu Mi Sans. Ancak karakterlerde herhangi bir değişiklik yapılmamış, sadece isim değiştirilmiştir.

Sızdırılan yazı tipi bize MIUI 13’ün yazı tipini gösteriyor. Mi Sans yazı tipi sonunda sızdırıldı. Aslında sızdırılan 2 yazı tipi var. Mi Prototip 210317 ve Mi Sans. Mi Prototype, Mi Sans yazı tipinin kalın bir versiyonudur.


MIUI 11’de Xiaomi’nin Mi Lan Pro VF yazı tipi eklendi . Eski MIUI sürümlerinde Mi Lanting Pro yazı tipi vardı. İki yazı tipi arasındaki fark çok büyüktü. Yeni Mi Lan Pro VF oldu bir değişken yazı tipi. Yani kalınlığı ve inceliği tek bir font dosyası üzerinden ayarlanabilmektedir.

Eski Mi Lanting yazı tipi, değişken bir yazı tipi olmadığı için her kalınlık için farklı bir yazı tipi dosyasına sahipti. Değişken olmayan yazı tipi sistemde daha fazla yer kullanır ve istenilen kalınlık elde edilemez. MIUI 11 ile değişken yazı tipi desteği eklendi.

Mi Lan Pro VF, MIUI 11’den (2019) beri kullanılmaktadır. Xiaomi bu yazı tipini MIUI 12’de de kullandı. Bu yazı tipi yeni MIUI 13 ile değişiyor. Mi Lan Pro VF, MIUI 12.5 Enhanced ile Mi Sans olarak yeniden adlandırıldı. Ve şimdi MIUI 13 yazı tipi ile yeni bir görünüme kavuştu.

Mi Sans Yazı Tipi

MIUI 13 Böyle Görünecek!

Bu iki özel karakter, M karakterine alternatif olarak kullanılabilir . İşte MI Sans yazı tipinin yapımcıları ve telif hakları.MIUI 13 Böyle Görünecek!

Mi Sans daha modern, daha oval bir karaktere sahip. Biraz OnePlus Slate ve Google Sans’a benzese de MIUI’nin tasarım dilinden de uzak durmuyor.

Bu, Mi Lan Pro VF, Mi Sans ve Mi Prototype 210317 yazı tiplerinin karşılaştırmasıdır. Mi Sans, eski Mi Lan Pro VF’den daha oval ve daha yumuşak hatlara sahip. Bu, sistemin daha güncel ve daha premium görünmesini sağlar. MIUI 13 ile gelecek olan bu font, MIUI 12’den farklı olacak özelliklere bir yenisini ekliyor.

Mi Sans yazı tipi iki özel Xiaomi karakteri içerir. Hatta Xiaomi logolu bu karakterlerden biri Mi Lan Pro VF yazı tipinde de mevcuttu. Ama eski logoydu. Mi Sans yazı tipine yeni 2021 Xiaomi logosu eklendi.

MIUI 13 Böyle Görünecek!

MIUI 13’te Mi Sans

Bu yazı tipi, geçtiğimiz günlerde sızdırılan MIUI 13 ekran görüntüsünde de mevcuttu . O ekran görüntüsünde MIUI versiyonunun yazı tipinin farklı olduğunu gösterdik. Ama Mi Sans olduğunu düşünmedik. Mi Sans sızdırıldığında oradaki fontun Mi Sans olduğunu anladık. Bu sızıntı, bu ekran görüntüsünün gerçek olduğunu doğruluyor.

MIUI 13 Böyle Görünecek!

Soldaki 13.0.0.5 yazısı bugün sızdırılan Mi Sans yazı tipidir. Sağdaki 13.0.0.5 yazısı 2 hafta önce sızdırılan ekran görüntüsüne ait. Gördüğünüz gibi iki yazı tipi aynı. Bu, Mi Sans’ın MIUI 13’te her yerde kullanılacağı anlamına geliyor. MIUI 13, 28 Aralık’ta beta ve kararlı sürümlerde yayınlanacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu