Tiktok Takipçi Satın Al

Minecraft’da Daha Gerçekçi Grafikler Geliyor

Oyun dünyasının klasikleri arasında yer alan Minecraft her geçen gün daha gerçekçi bir dünya ile karşımıza çıkmakta.

Kişisel hayal dünyasına göre şekillenen oyunda tek başına olsanız bile canavarlarla mücadele etmeniz ve hayatta kalmanız gerekebilmekte. Bazen uzaya çıkmakta bazen de kendi kalenizde savaş vermektesiniz.

İlk Etapta Nvidia Grafik Kartlarının Desteklemesi Gelecek


Her ne kadar en çok oynanan oyun olsa da takipçileri tarafından gerçekleşmesi beklenen grafik düzenlemeleri her sürümde bulunmakta. Uzun süredir beklenen grafik düzenlemesini iptal eden Minecraft geliştiricileri, yeni gelişmiş grafikler için müjdeyi verdi. Blok tabanlı oyunun grafik desteğini açıklayan yapımcılar, oyunun daha gerçekçi görünmesi için ellerinden geleni yaptıklarını açıklamalarına ekledi.

Oyunun yeni grafik gelişmelerini ise bütün kartlar desteklemeyecek. Yalnızca sisteminde Nvidia RTX kartı bulunanların oyuna ekleme yapabilecekleri yeni güncelleme, 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenmekte. Yani oyunun mevcut sürümü halen eski görselleri ile devam edecek. Yapımcılar güncelleme için ise tam tarih vermekten kaçındılar. RTX kartlarının güncellemeyi alabilmesi ‘ışın izleme’ teknolojisini desteklemesinden dolayı mümkün olmakta. Bu teknoloji ile ışığın görselde yayılması ve net görüntü elde edilmesi sağlanabilmekte.

Oyuncuların Bunu Kaçırmaması Gerekiyor!

Yeni gelecek bu güncelleme ile Minecraft oyuncu sayısının çok kısa bir süre içerisinde büyük bir yükseliş yaşaması bekleniyor. Hevesli oyuncuların genel olarak Minecraft Premium ihtiyaçlarını çözebilmesi ve güvenilir hizmet anlayışlı bir yerden oyunu teslim almaları gerekiyor.

Bu Minecraft furyasının ne kadar süreceği belirsiz. Umarız, çok daha uzun seneler boyunca Minecraft sektörü ve oyuncu kitlesi değişmeden sabit kalır, Microsoft firması da oyunu desteklemeye devam eder.

Saxs Persson Çok Çalıştıklarını Belirtti

Minecraft grafik düzenlemesi ile oyun gölgelendirmeleri de oyunun gerçekliğine etki edecek. Daha canlı renkler ve ışıklandırmalar oyunun içerisinde gerçek dünyaya yakın bir dünya tasarlanmakta. Saxs Persson, oyunun mevcut sürümünde altın bir bloğun sarı gibi görünmesine değinerek, yeni güncelleme ile daha parlak bir görüntü yakalanabileceğinin altını çizdi.

Oyunun yapımcı direktörü Persson, her ne kadar güncelleme ile gerçek dünya bağlantısını yapabileceklerinin mümkün olduğunu söylese de oyunu takip eden yorumcular bunun çok da kolay olacağını düşünmemekte. Hatta bazı yorumcular oyunun grafik düzenlemesinin ne kadar etkili olduğunu görmek için güçlü bir RTX kartı alacaklarını belirtti. Bu da aslında oyunun güncellemesinin şimdilik yalnızca Windows 10 için olacağının sinyalini vermekte.

Yüksek Fiyatlı Bir Grafik Kartı Olarak Dikkat Çekmekte

Nvidia kartlarının fiyat olarak da yüksek olması oyuncuları etkileyecek gibi görünmekte. Yapımcıların bu açıklamalarından sonra gözler RTX kartlarının fiyatlarına dönmüş durumda. En düşük Nvidia kartlarının bile 300 Euro civarında olduğu düşünüldüğünde elbette RTX grafik kartları için bu fiyat oldukça yüksek maliyetli olmakta. Bu da oyuncuların bir süre daha oyunu klasik olarak oynamaya yönlendirmekte. RTX kartlarının Türkiye fiyatları 10 bin TL civarında satılmakta.

Minecraft geliştiricisi Mojang, güncellemeler yapılırken ayarlar menüsünden mevcut sürüme eklemeler şeklinde yapılacağını ve oyuncuların bunu takip edebileceklerini belirtti. Bu da test aşamasından itibaren oyunun denetlenebileceği anlamına gelmekte. Öte yandan Mojang, Minecraft için daha kapsamlı bir geliştirme üzerinde durduklarını da açıklamalara ekledi. Oyunu geliştirirken de yalnızca PC için değil PlayStation ve mobil kullanıcılar için de olacağının sinyallerini verdiler. Böylece RTX grafik kartları olmayanların da iyileştirmelerden yararlanabileceğini de belirtmiş oldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu