Tiktok Takipçi Satın Al

Minecraft Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

Minecraft server kurma işlemi nasıl yapılır? Hiçbir zaman eskimeyen ve bunun yanı sıra her geçen gün oyuncu kitlesini arttırmaya devam eden Minecraft, arkadaşlarınızla vakit geçirmek için sunucu oluşturup size özel sunucuda oyun oynama imkanını sunuyor.


Bunun için ihtiyacınız olan tek şey Minecraft Server’dir. Sunucuyu sürekli olarak aktif bırakmak yerine Hamachi ile bilgisayarı sanal sunucu haline getirerek sadece oynamak istediğiniz zamanlarda serveri aktifleştirmek çok daha mantıklıdır.

Tabii ki işlemler sadece sunucu oluşturmakla sınırlı olmayacak. Bu yayınımızda Minecraft Sunucusu Kurma konusunda yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

Minecraft Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

Minecraft Sunucu Kurma (Server Kurma)

Minecraft server kurma kurmanız için tüm detayları sizlere iletiyoruz. Minecraft sunucusunun kurulumuna başlamadan önce Hamachi ve Minecraft Server dosyalarını aşağıdaki linklerden indirmeniz gerekiyor. Tabii ki oyunun da aktif olarak bilgisayarınızda kayıtlı olması gerektiğini unutmayın.

Her iki dosyayı da indirdikten sonra adım adım kurulum işlemine geçebilirsiniz.

  1. Masaüstüne yeni bir klasör oluşturun.
  2. Server dosyasını oluşturmuş olduğunuz klasörün içerisine taşıyın.
  3. Klasörün içerisinde boş bir alana sağ tıklayarak Yeni > Not Defteri adımlarını takip edin.
  4. Yeni oluşturduğunuz not defterinin içerisine java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui kodunu yazın ve kaydedin.
  5. Bu dosyayı kaydettikten sonra dosyanın ismini .bat uzantısıyla güncellemeniz gerekiyor.
  6. Dosya ismi güncellemesini tamamladıktan sonra oluşturduğunuz .bat uzantılı dosyaya çift tıklayın ve tüm dosyaların klasörün içerisine gelmesini bekleyin.
  7. Yeni dosyaların arasında bulunan “eula.txt” dosyasını açarak “eula=false” yazan kısmı “eula=true” olarak güncelleyin.
  8. Hemen ardından klasörün içerisinde bulunan Minecraft Server dosyasını çalıştırın.

Bu noktada işlemlere devam edebilmek için Hamachi uygulamasına kaydolup yeni ağ oluşturmanız gerekecektir.

  1. Oyun sunucusunun sanal ağla eşleşmesi için Minecraft Server dosyası içerisinde bulunan “server.properties” dosyasına Hamachi tarafından sağlanan IP adresini ekleyin.
  2. Bu adımı da tamamladıktan sonra sunucunuza giriş yapmak için hazır olacaksınız.

Minecraft Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucuda arkadaşlarınızla birlikte oynayabilmek için diğer kişilerin de Hamachi ile bağlantı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlantıyı gerçekleştirdiklerinde ilgili ip adresini girerek sunucuya bağlanabilirler. Tüm bu adımların sonucunda sizin de vakit geçirmek için profesyonel bir Minecraft sunucunuz olacak.

Minecraft Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

Minecraft Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu