Tiktok Takipçi Satın Al

Minecraft Renk Kodları

Bugün sizlere Minecraft'da renk kodlarını nasıl kullanacağını detaylı olarak anlatıyor ve renk kodlarını paylaşıyoruz.

Minecraft renk kodları nelerdi? Efsanevi oyunlar denildiğinde ilk akıllara gelen Minecraft’tır. Piyasaya sürüldüğü ilk dönemden itibaren ciddi bir hayran kitlesine sahip olmuş ve binlerce oyuncuya kapılarını açmıştır.


2014 yılında ise Microsoft’a satılarak daha da farklı gelişimler gösterdi. Eğer daha önceden Minecraft oynadıysanız, oyunun nasıl işlediğini hemen hemen biliyorsunuzdur. İsterseniz grup halinde isterseniz de tek başınıza oynayabileceğiniz Minecraft aynı zamanda iki farklı moda da sahip.

Yaratıcılık modu ve hayatta kalma modu ile oyuncuları Legoların dünyasına sürükleyen oyun, oldukça akıcı bir ara yüze de sahip diyebiliriz. Peki, oyununuzu daha renkli hale getirmek ister misiniz? Minecraft renk kodları ile artık bu çok daha mümkün hale geliyor.

Birazdan sizlere belirteceğimiz renk kodlarını kullanarak sohbetinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. O halde gelin, Minecraft’ın renkli dünyasına birlikte bakalım.

Minecraft Renk Kodları

Minecraft Renk Kodları Kullanımı

Minecraft renk kodları kullanımı oldukça basittir. Birazdan sizlere belirteceğimiz renk kodlarını kullanarak oyun içerisindeki sohbet köşenize istediğiniz renklerde mesajlar gönderebilirsiniz. Eminiz ki bu durum arkadaşlarınızın ilgisini çekecek! Bu kodları kullanmak için yapmanız gereken tek şey sohbet kısmına gelmek.

Burada atacağınız mesajı yazmadan önce kelimenin başına kodu girmeniz yeterli olacak. Tabii renk kodu olarak hepsinin başında ‘&’ işareti bulunması gerekiyor. Böylece belirttiğimiz işaretten sonra sizlere sıralamış olduğum renklerden birini seçerek kodunu girebilirsiniz.

Genel anlamda tarif etmek gerekirse, renkler rakamsal veriler ile sıralanmış diyebiliriz. Hangi rakamın, hangi renge tekabül ettiğini bildiğiniz zaman renk kodlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda da oyununuza farklı bir boyut ve imaj kazandırmış olursunuz. Bakalım, Minecraft renk kodları nelermiş.

Minecraft Renk Kodu Listesi

Minecraft, oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir oyun olmakla birlikte sizlere sınır tanımadığını bir kez daha gösteriyor. Sohbet kısmında attığınız mesajların farklı renklerde olmasını istiyorsanız, Minecraft renk kodu listesi sizin için aşağıda hazırlandı.

  • &1 – Lacivert
  • &2 – yeşil
  • &3 – açık mavi
  • &4 – kırmızı
  • &5 – mor
  • &6 – sarı
  • &7 – açık gri
  • &8 – gri
  • &9 – turkuaz
  • &0 – Siyah

Yukarıda sizlere belirttiklerimiz dışında bir de alfabetik olarak girebileceğiniz renk kodları da bulunuyor. Bunlar; &a renk kodu açık yeşil gösterirken, &b renk kodu ise açık maviyi gösteriyor. Dilerseniz &f kodu ile beyaz bir yazı yazabilirsiniz.

Minecraft Renk Kodları

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu