Tiktok Takipçi Satın Al

Google Site Kit Nedir?

Google, web tabanlı uygulama yöneticilerine birçok ücretsiz hizmet sunmaktadır. Bunlardan bazıları reklam yönetimi, ziyaretçi – hit yönetimi, arama konsol yönetimi, site hızı yönetimi gibi hizmetleridir.

Bu hizmetleri bu zamana kadar ayrı ayrı kullanıyorduk. Örneğin reklam yönetimi için AdSense hizmet birimine gider işlemleri yaparken ziyaretçi yönetimi için analytics hizmetini kullanmak zorunda idik.


Google tüm bu hizmetleri tek bir çatı altında kullanabileceğimiz site kit özelliğini geçtiğimiz zamanlarda duyurdu. Bu hizmeti ise dünyanın en çok kullanılan CMS yönetim sistemi olan WordPress yazılımı ile sunacağını ve eklenti olarak kullanılabileceğini duyurmuştu. Bu noktada yapılan çalışmalar sonucunda beta sürümü bu hafta itibari ile yayınlandı.

Google Site Kit Nedir?

Google Site Kit Özellikleri

Google’nin web site sahipleri için özellikle Wordpress site sahipleri için duyurmuş olduğu site kit eklentisini artık beta sürümünde elde edebiliyorsunuz. Site kit özellikleri incelendiği zaman karşımıza şimdilik dört tane aracın çıktığını görüyoruz. Eklentiyi kurduktan sonra menüden site kit sayfasına erişim sağlayınız. Bu sayfada reklamlarınızı yönetmek, reklam eklemek veya reklam başvurusu yapmak istiyorsanız Adsense kısmına tıklayarak reklam sürecinizi yönetebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Eğer sitenize kim nereden geliyor, nasıl geliyor, ne kadar sayfada kalıyor, neleri okuyor, hangi arama kelimelerinde bulunduğunuzu görmek istiyorsanız Analytics aracını kullanabilirsiniz. Sitenizin arama motorlarına kaydı ve teknik işlemler için Search Console uygulamasını kullanabilirken sitenizin hızını ve performansını merak ediyorsanız Pagespeed uygulamasını kullanabilirsiniz. SEO ajansı firmaların da Wordpress üzerinde epeyce kullanacağı bir eklenti olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Google Site Kit Nasıl İndirilir?

Site kit uygulaması halen beta aşamasında yani geliştirilme aşamasında. Lakin geri bildirim almak ve güncellemeler konusunda daha hızlı davranabilmek adına Google uygulamayı geliştiricilerin kullanımına sundu. Eklentiyi indirmek oldukça kolay. Google arama sayfasında site kit yazarak çıkan ilk link içerisinde indirme linki bulunmaktadır. Lakin unutulmaması gerekir, indirdiğiniz eklenti geliştirme aşamasında halen ve daha tamamlanmış değil. Bu nedenle istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Dediğimiz gibi eklentinin amacı şu anda eksikliklerin tespiti ve geri bildirimdir. Uygulamanın tam sürümü çıkıncaya kadar bu işlemleri ayrı ayrı gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz github deposundan gelişmeleri de takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu