Minecraft Oyun Tarihinin En Çok Satan Oyunu Oldu - TeknoDiot.com

Minecraft Oyun Tarihinin En Çok Satan Oyunu Oldu

Abone Ol 

10. yılını geride bırakan Minecraft oyunu yapılan bir değerlendirme sonucunda satış rakamları bakımından oyun dünyasının zirvesinde yer aldı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Tüm platformlardaki satış rakamlarının toplamları itibarıyla oyunlar arasında yapılan sıralamada Minecraft 176 milyonluk satış rakamı ile ilk sırada yer aldı.

Daha önce en çok satış yapan oyun olan Tetris’i geçmeyi başaran Minecraft yakın bir zaman içinde Pokemon Go tipi artırılmış gerçeklik türündeki bir oyunu çıkaracağını da açıklamıştı. Mobil cihazlara gelecek bu oyunla birlikte Minecraft’ın çok daha yüksek bir satış rakamına ulaşması doğal olarak bekleniyor.

Minecraft Oyun Tarihinin En Çok Satan Oyunu Oldu

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 3 boyutlu oyundur. Programın ilk sürümleri Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilmiştir ve Notch’un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir.

Göz atın:   Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (18 - 24 Ocak 2021)

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL