Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Yeni Windows 10 Güncelleme Sorunlarını Onayladı

Windows 10 güncellemeleri her zaman ‘pürüzsüz’ değildir. Bunu, yeni bir güncellemenin gerçekten çözdüğünden daha fazla sorun yaratabildiği birçok kez gözlemledik.

En son Windows 10 güncelleştirmesi (KB4515384) ile başlat menüsü ve Windows masaüstü araması bazı kullanıcılar için çalışmaz duruma geldi.


Microsoft, açıklayarak bu konuyu biraz aydınlatıyor: Microsoft, Windows Masaüstü Araması’nı kullanırken az sayıda kullanıcının sonuç alamayacağını ve KB4512941 yüklendikten sonra arama yaparken SearchUI.exe’de yüksek CPU kullanımını görebileceğini bildiriyor . Bu sorun yalnızca Windows Masaüstü Araması’ndan web’de arama yapmanın devre dışı bırakıldığı aygıtlarda görülür.

Bu nedenle, temel olarak, başlat menüsünü başlatamazsanız ve arama işlevini masaüstünden kullanamıyorsanız, bu büyük bir rahatsızlık haline gelir. İlk Eylül güncellemesinde CPU spiking sorunu berbattı ve birçok kullanıcı için hoş bir deneyim değildi. Ve bu korkunç sorunu takiben bunun düzeltilmesi başka bir can sıkıcı sorun yarattı.

Microsoft, Yeni Windows 10 Güncelleme Sorunlarını Onayladı

Windows 10 güncelleme sorunu

Ayrıca, dikkat edilmesi gereken ilginç bir şey – Windows masaüstü arama sorununa önceki güncelleştirmede bazı kullanıcılar tarafından da rastlanmıştı. Yani, şimdiye kadar düzeltilmeliydi.

Microsoft, “az sayıda kullanıcı” bu sorunla karşı karşıya kaldığından söz etse de, açıkça sistematik bir sorun gibi görünüyor. Eğer henüz güncellemediyseniz, beklemenizde ısrar ediyoruz – ne yaptığınızdan emin değilseniz.

Microsoft bu ay içinde ‘kararlı’ güncellemeler için gerçekten oyuna girmiş gibi görünmüyor. Ancak Microsoft, bu sorunu Windows 10‘da bilinen sorunlar için resmi belgelerinde kabul etmiştir . Şu an için, sorun için geçerli bir düzeltme yoktur. Resmi belgelere göre, şu anda sorunu araştırıyorlar ve daha fazla bilgi bulunduğunda bir güncelleme yapacaklar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu