İşte Windows 10’un Yeni Arayüzü (Video)

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, 1 milyar Windows 10 kullanıcısına ulaşmanın şerefine özel bir video hazırladı.

Windows 10 kullanıcısı sayısı tam 1 milyar oldu ve şirket buna özel bir video yayınladı. Yeni yayınlanan videoda Windows 10’un yeni bir arayüze sahip olacağının sinyali verildi.

Uygulama simgelerinin daha ikonik ve göze hoş geleceği ve tamamen yenilenen başlat menüsü videoda dikkat çeken detaylar arasında. Bu etkinliğin onuruna şirket güncellenmiş bir başlat menüsü getirecek. Windows 10 arayüzlerini daha modern bir tasarıma dönüştürmeye, Sistem Tepsisi gibi şeyleri basitleştirmeye ve yeni Dosya Gezgini, Fotoğraflar uygulaması ve Hesap Makinesi dahil bir dizi yeni uygulama tasarımını sergilemeye başlıyor.

Windows 10’un yeni görüntüsüne sahip video, Panos Panay tarafından Windows 10 işletim sisteminin sunumunu içeren bir video Instagram’da yayınlandı.

https://www.instagram.com/p/B97VqkXg0iN

Yayınlanan videoda Windows’un farklı sürümlerinin arayüzünün evrimini görmekteyiz. Video, güncellenmiş Başlat menüsünü, içerik menüsünü ve çeşitli uygulamaların yeni arayüzlerini sergilemekte. Ayrıca, kullanıcılara sistemin zaman içinde nasıl değiştiği gösterilir.

Windows 10 işletim sisteminin, 2020 sonbaharında küresel bir güncellemeden sonra yeni bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor. Özellikle, Başlat menüsü Canlı Kutucuklara odaklanacaktır. Microsoft ayrıca, uygulama bulma işlemini basitleştirmek için menüdeki mozaik blokların rengini de azaltmayı planlıyor.

İşte Windows 10'un Yeni Arayüzü (Video)

İşte Windows 10'un Yeni Arayüzü (Video)

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu