TeknoDiot
   
   

Microsoft, Windows 10 Güncellemelerinin Kararlılığını Artırmayı Planlıyor

TeknoDiot Microsoft, Windows 10 Güncellemelerinin Kararlılığını Artırmayı Planlıyor

Microsoft, Windows 10 güncellemelerinin kararlılığını artırmayı vaat ediyor.

Microsoft uzun zamandır işletim sistemleri içinde aygıtlar için güncellenmiş sürücüleri serbest bırakıldı. . Bu, onları gereksiz sorunlar olmadan güncellemenizi sağlar, ancak aynı zamanda işletim sistemini bozma olasılığı da oluşuyor.

Çoğu zaman, bir sonraki büyük güncellemenin yayınlanmasından sonra, bazı cihazların desteklenmeyen bir sürücü aldığı ortaya çıktığında sorunlar ortaya çıkar.Onlar Redmond’un uzmanları değil, ekipman geliştiricileri tarafından yazılmıştır. İkincisi, anahtar teslim çözümü sadece genel güncellemeye entegre eder.

Windows 10 güncellemeleri daha düzenli gelecek

TeknoDiot Microsoft, Windows 10 Güncellemelerinin Kararlılığını Artırmayı Planlıyor

Sorun olması durumunda, Microsoft düzeltme ekinin dağıtımını engeller, ancak çoğu sistem çalışmadığı için genellikle sonuç getirmez. Şirket bu şemayı değiştirmeyi ve sürücü geliştiricilerine kendileri için kilit isteme yeteneği vermeyi planlıyor.

Yani, test aşamasında bir hata tespit edilirse, şirketin ortakları toplu dağıtım başlamadan önce bile “başarısız” sürücünün engellenmesini isteyebilir. Ardından kullanıcılar, işletim sistemini hatalardan koruyacak ve güncellemeyi durdurmayacak, potansiyel olarak tehlikeli bir paket olmadan güncellemeyi alacaktır.

Sürücünün 30 veya 60 gün boyunca kilitlenebileceği varsayılmaktadır, bu da sorunları çözmek için yeterli olmalıdır. Bu özellik, 2004 olarak da bilinen Windows 10 20H1‘in bahar güncelleştirmesinde görünmelidir. Sürücü güncelleştirmelerini yönetebileceğiniz ayrı bir ayarlar bölümü görünmesi planlanmıştır.

:: Windows 10 Değişiyor! Windows 10 İçin Büyük Güncelleme Yolda

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


ADATA, USB 3.2 Harici SSD Modelini Duyurdu!

Uğur Aydemir

Vodafone’dan Ramazana Özel 20 GB İnternet

Buğra Noyan

iTerm2 7 Yıllık RCE Açığı

Umut Bilgen