Windows 10 İçin Büyük Güncelleme Yolda - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Windows 10 Değişiyor! Windows 10 İçin Büyük Güncelleme Yolda

Windows 10 Değişiyor! Windows 10 İçin Büyük Güncelleme Yolda

Windows 10 değişiyor. Şimdi ana büyük güncelleme yılda bir kez yayınlanacak.

Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows 10’da yılda iki kez büyük güncellemeler yayınlar: ilkbahar ve sonbaharda. Şirketin bir keresinde belirttiği gibi, Windows 10 sadece başka bir işletim sistemi değil, bir hizmettir. Bu nedenle, yakın gelecekte Windows 11 sürümü beklememelisiniz.

Bu arada, 2019’da iki büyük güncelleme “eşit” ten çok uzaktı. İlkbahar birçok yeni özellik ve çözüm getirirken, sonbaharın optimizasyon ve iyileştirmeye odaklanması daha muhtemeldi. Microsoft, bu yıl geçerli Windows 10 işletim sisteminin ilk test güncelleştirmesini yayımladı, ancak şu ana kadar kod yalnızca Windows Insider adlı kapalı bir programın üyesi olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Windows 10 Değişiyor! Windows 10 İçin Büyük Güncelleme Yolda

Windows 10 Değişiyor!

Kaynaklar, bu yıl durumun tekrarlanacağını söylüyor. Windows 10 20H1 için bahar güncelleştirmesi hazır ve Microsoft bunu akla getiriyor. Yeni özellikler ve değişiklikler getirecek. Ancak sonbahar Windows 10 20H2 yine küçük olacak.

Yeni derlemenin ana değişiklikleri arasında, konumlandırma hizmetleri simgesinin güncellenmesi, görev yöneticisinde her bir işlemin ayrıntılı mimarisini görüntüleyen yeni bir seçenek ve Microsoft Cortana asistanının yeni bir sürümü olan ve yine hızlı yanıtlar alma fırsatı var. Çözülmüş sorunların etkileyici bir listesi olmadan değil, program kodunda iyileştirmeler ve düzeltmeler.

Muhtemelen, bu şekilde Microsoft hem geliştiricileri hem de büyük kurumsal istemciler üzerindeki yükü azaltmak istiyor. Ayrıca, bu yaklaşım şirketin işletim sisteminde görünen hata sayısını azaltmasına izin vermelidir. Son olarak Windows ile ilgili haberleri yazılım haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

:: Yeni Windows 11 ile İlgili ilk Ayrıntılar Geliyor

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Galaxy S2 ve Note 3 İçin Android 10 ROM Yayınlandı!

Buğra Noyan

Komisyonsuz Kripto Para İşlemleri Çok Yakında!

Adil Anıl Öktem

Müzik Çalarken Video Kaydı Nasıl Yapılır?

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.