Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Orta Seviye Bilgisayarını Piyasaya Sürebilir

İçeriden edinilen kaynaklar, Microsoft’un ürün yelpazesindeki bir boşluğu doldurmak için daha ucuz bir Surface dizüstü bilgisayarı üretebilir.

Surface dizüstü bilgisayarların hayranıysanız ancak fiyat sorma konusunda çok istekli değilseniz, şansınız yaver gider. Kaynaklara göre Microsoft, orta sınıf bir Surface dizüstü bilgisayarı çok daha uygun bir fiyata piyasaya sürmeyi planlıyor.


Microsoft, bu gizemli dizüstü bilgisayarın özelliklerini resmi olarak açıklamamış olsa da, haberlerle Windows Central’a yaklaşan bir kaynak tarafından ortaya çıktı.

Tipik olarak, Surface dizüstü bilgisayarlar 999 dolar civarında başlar ve 3000 dolara kadar yükselir. Bu, onları kısık bütçeli insanlar için erişilemez hale getirir.

Ancak kaynağa göre, Microsoft daha ucuz bir Surface dizüstü bilgisayar planlıyor. Kod adı “Sparti” olan bu dizüstü bilgisayar, Surface Laptop 3’ün 15 inç ekranından daha küçük olan 12,5 inç ekrana sahip olacak.

Sparti, hangi uygulamaları kullanabileceğinizi kısıtlayan S Modunda Windows 10 kullanır. Dizüstü bilgisayarın içinde 10. nesil i5 işlemci, 4 GB RAM ve nispeten düşük bir 64 GB alanı ile gelecek.

Microsoft, Orta Seviye Bilgisayarını Piyasaya Sürebilir

Ancak, Microsoft bu özellikleri azaltarak fiyatı düşürebilir. Şirketin Sparti’yi 500-600d dolar civarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu, şu anda piyasadaki en ucuz Surface dizüstü bilgisayarın fiyatının yaklaşık yarısı olduğu anlamına gelir.

Microsoft, Surface Go tabletinin başarısından sonra bu dizüstü bilgisayar için ilham almış olabilir. Surface Go yaklaşık 399 dolara satılıyor ve bütçesini düşünenler için uygun bir fiyat noktasına koyuyor.

Bu nedenle, Sparti piyasaya sürülürse, Surface Go ile 749 dolardan gelen Surface Pro’nun fiyatı arasına tam oturacak. Bu, her büyük fiyat noktasında bir Surface cihazı bulacağınız anlamına gelir.

Sparti Orta Seviye Boşluğunu Dolduracak Mı?

Bu haber anonim bir kaynaktan gelse de, yeni bir giriş seviyesi Surface dizüstü bilgisayarın nasıl görüneceğine dair spekülasyon yapmak için yeterli bilgi var. 

Sparti’nin mükemmel bir bütçe dostu model olup olmadığını veya azaltılmış spesifikasyonların onu kullanmak için bir sıkıntı haline getirip getirmediğini beklemek ve görmek zorundayız. Microsoft Surface ile ilgili her şeyle ilgileniyorsanız, Surface Duo hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz.

Microsoft, Orta Seviye Bilgisayarını Piyasaya Sürebilir

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu