Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Office, Windows 10 ve Windows 11’de Yeniden Tasarlanacak

Microsoft Office windows 11 için yenileniyor

Yeni ve geliştirilmiş Office paketi için ilk Insider derlemeleri, kısa süre içinde Office Insider’ların kullanımına sunulacaktır.


Microsoft , Office masaüstü uygulamalarına yeni bir görsel yenileme seçeneğinin geldiğini belirtiyor. Redmond teknoloji şirketinin açıkladığı gibi, klasik şerit arayüzü, daraltılabilir bir şerit menüsü ile değiştirildi.

Office uygulamalarının köşeleri de daha yuvarlaktır ve Office artık karanlık mod da dahil olmak üzere varsayılan sistem temasıyla eşitlenir.

Yaklaşan işletim sistemlerini mükemmelleştirmekle meşgul olsalar da Microsoft, ticari marka uygulamalarından bazılarını ince ayar yapmak ve yeniden tasarlamak için hala zaman buluyor.

Bir süredir teknoloji şirketinin Office paketine yeni bir tasarım getirdiği konuşuluyor ve sonunda gerçekleşiyor gibi görünüyor.

Nitekim Microsoft, geçen yıldan bu yana bu değişiklikle dalga geçmeye başladı ve kullanıcıları bunun ne zaman ve ne zaman gerçekleşeceğini merak etmeye bıraktı. Redmond merkezli teknoloji devi tarafından yayınlanan bir videoda, Office paketinden daha fazlasının yenilenmesine işaret eden ipuçlarını açıkça görebiliyoruz, ancak şimdilik buna odaklanacağız.

Windows 11 ile birlikte Office Yenileniyor

Microsoft, Office paketine daha akıcı bir tasarım getiriyor. Son bilgiler, uzun zamandır beklenen bu değişikliğin proje ile somut ürün arasındaki eşiği geçmek üzere olduğuna işaret ediyor.

Office Suite’in maruz kaldığı en göze çarpan değişikliklerden biri, Windows 10’dan çok daha modern görünen yenilenmiş kullanıcı arayüzüdür.

Microsoft’un 2017’den beri üzerinde çalıştığı bu yeni ve geliştirilmiş Fluent tasarımı, bu uygulamayı Windows 11 çağına taşıyor. Sözü daha fazla uzatmadan, Microsoft Office’in bu yeni sürümünün bu hafta test için kullanıma sunulacağını bilin. Ve evet, bunu test etmek için, henüz değilseniz, bir Office Insider olmanız gerekir.

Kendinizi bir Office Insider üyesi olarak kaydettirmek için tek yapmanız gereken Microsoft’un özel sayfasına gitmek ve verilen adımları izlemek. Oldukça kolay bir işlemdir, bu yüzden cesaretiniz kırılmasın.

Bu haber herkesi heyecanlandırdı, ancak her zamanki gibi bu değişikliğin uygulamanın genel hissini bu kadar etkileyeceğine inanmayan şüpheci kullanıcılar var.

Yenileme sürecini duyan kullanıcıların çoğu, özellikle karanlık mod olan önemli bir özellik hakkında endişe duyuyor.

Office’in yeni sürümünün, uygulamanın eski sürümünde yaptığınız gibi etkinleştirilebilen, geliştirilmiş bir karanlık mod özelliğine sahip olacağını bilin.

Microsoft Office, Windows 10 ve Windows 11'de Yeniden Tasarlanacak

Microsoft hangi yeni değişiklikleri getiriyor?

Redmond teknoloji şirketinin blog gönderisinde açıkladığı gibi , klasik şerit arayüzü, daraltılabilir bir şerit menüsü ile değiştirildi.

Ayrıca köşeler de daha yuvarlak ve Office artık karanlık mod da dahil olmak üzere varsayılan sistem temasıyla eşitleniyor. Tüm bunlar, Microsoft’un Apple gibi rakiplerini geçme ve işletim sistemini ve tüm içeriğini gerçekten geleceğe taşıma planının bir parçası. Ve şirketin defalarca belirttiği gibi, bu sadece başlangıç.

Microsoft ayrıca , Office masaüstü uygulamalarına yeni bir görsel yenileme seçeneğinin geldiğini de ekledi . Teknoloji şirketi, yeni işletim sisteminde parlayan ancak Windows 10’daki kullanıcılara da sunulacak bir Office görsel yenilemesi yayınladığını söyledi.

Teknoloji devinin Akıcı Tasarım ilkeleri, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Project, Publisher ve Visio dahil olmak üzere Office masaüstü uygulama paketinde de uygulanıyor.

Bu yeni tasarım, Beta kanal derlemelerini, Sürüm 2107 Derleme 14228.20000 veya üzerini çalıştıran tüm Office Insider üyelerine otomatik olarak sunulacak.

Elbette kullanıcılar, Pek Yakında panelini açmak için sağ üst köşedeki megafon simgesine tıklayarak görsel yenilemeden vazgeçebilirler. Yukarıda bahsedilen panel yalnızca Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’ta mevcuttur ve Access, Project, Publisher veya Visio’da mevcut değildir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu