Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Nihayet 3B Nesneler Klasöründen Kurtuldu

Windows 10'da 3D Nesneler klasörünün ne yaptığını biliyor musunuz?

Windows 10‘un Paint 3D programını kullanarak kaç tane 3B nesne oluşturdunuz? Bu soruya cevabınız “Paint 3D nedir?” Microsoft sonunda Windows 10’da “3D Nesneler” klasöründeki fişi çektiğinde muhtemelen çok fazla umutsuzluğa kapılmayacaksınız.

3D Nesneler Klasörü Nedir?


Bu klasörün kaldırılması, Windows Bloglarında duyurulduğu gibi Windows 10 Insider Preview Build 21322 ile birlikte geliyor .

Planlanan güncelleme birkaç ince ayar ve düzeltme getirecek, ancak en büyük değişiklik Microsoft’un 3D Nesneler klasöründen kurtulması. Bilgisayarınızda böyle bir klasör olduğunu fark etmemeniz için büyük bir şans var, ancak bize inanmıyorsanız, Windows 10’da “Bu Bilgisayar” a gidin ve orada bulacağınız klasörlere bir göz atın.

Bu klasör, Paint 3D gibi programlarda oluşturduğunuz 3B nesneler için ayrılmış bir noktadır. Evet, Windows 10 kopyanız Paint’in 3B sürümüyle birlikte gelir ve 3B Nesneler klasörünün yakında nasıl kaybolacağı düşünüldüğünde, bunu keşfetmenin muhtemelen kötü bir zamanıdır.

Neyse ki, sevgili yaşam için bu klasöre sarılmak istiyorsanız, onu geri getirmenin bir yolu var. Microsoft’un yukarıdaki gönderide dediği gibi:

Bu klasöre erişmeniz gerekiyorsa, bunu Dosya Gezgini’ne% userprofile% yazarak veya gezinme bölmesi seçeneği “Tüm klasörleri göster” aracılığıyla yapabilirsiniz.

Öte yandan, sabit sürücünüzdeki bu unutulmuş kalıntıyla başka bir gün yaşayamazsanız , 3D Nesneler klasöründen manuel olarak kurtulmanın kolay bir yolu var .

Merak ediyorsanız, yeni Windows 10 Insider güncellemesi hem “görev çubuğu güncellemelerini azalt” seçeneğini hem de şimdilik Windows 10 ile top oynamamaları nedeniyle önceki bazı dokunmatik klavye geliştirmelerini kaldırıyor.

Microsoft Nihayet 3B Nesneler Klasöründen Kurtuldu

Güncelleme ayrıca, PC’nizin kullanıcıları değiştirdiğinizde hata denetimi yapması ve birincil monitörünüzü değiştirirseniz içerik göstermeyi reddeden görev çubuğu düğmesi gibi bazı hataları da ortadan kaldırır.

3B Nesneler Klasörü Gidiyor … Ama Herkes İtiraz Edecek mi?
Windows 10 makinenizde bir 3D Nesneler klasörünün gizlendiğini bilmediğiniz için iyi bir şans var, bu yüzden onun için yas tutmamanız da eşit derecede iyi bir şans. Ancak, gelecekte ihtiyacınız olursa yine de takılmaya devam edecektir.

Paint 3D’yi nesneler oluşturmak için kullandıysanız, rekabete göz atmak için harika bir zaman olurdu. Piyasada çok sayıda yüksek kaliteli modelleme yazılımı örneği var ve bir tane ile jelleşmek zorundasınız.

Microsoft Nihayet 3B Nesneler Klasöründen Kurtuldu Microsoft Nihayet 3B Nesneler Klasöründen Kurtuldu Microsoft Nihayet 3B Nesneler Klasöründen Kurtuldu Microsoft Nihayet 3B Nesneler Klasöründen Kurtuldu Microsoft Nihayet 3B Nesneler Klasöründen Kurtuldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu