Tiktok Takipçi Satın Al

0xc00007b Hatası Çözümü

Bugün sizlere çoğu oyunda karşımıza çıkan ve oyunların açılmamasına sebep olan 0xc00007b hatasının çözümünü detaylı olarak anlatıyoruz.

Sıklıkla bilgisayar kullanıcılarının karşısına çıkan 0xc00007b hatası birçok durumda ciddi bir problem olabilmektedir. Bu hata farklı sebeplerden dolayı oluşabilmektedir.


Genellikle bazı programlar çalıştırılmak istendiğinde kullanıcılar bu hata ile karşı karşıya kalmaktadır. Kullanıcılar bu hata yüzünden oyunları ya da uygulamaları açamamaktadır. Özellikle popüler oyunlarda bu hatanın alınması en can sıkıcı durumlardan bir tanesidir.

Ancak bu hatanın sebebi ve kaynağı doğru bir şekilde belirlendiği zaman çözülmesi hiçte zor olmayacaktır. Bilgisayar ortamında karşılaşılan her hatanın mutlak bir çözümü bulunmaktadır. Bu durumda hata alan kullanıcının hatanın çözümü için doğru adımları takip etmesi yeterli olacaktır.

Oxc00007b Hatası Neden Yaşanır?

0xc00007b hatası geçersiz görsel formatı anlamında gelmektedir. Genellikle eksik ya da bozulmuş sistem dosyaların veya uygulama dosyalarından kaynaklanmaktadır. Hatanın en genel sebebi olarak ekran kartı sürücüleri görülebilir.

Ekran kartı sürücüleri eskimiş ya da hiç güncellenmemişse bu hata alınabilmektedir. Tüm bunlar ile birlikte alınan bu hatanın başka bir sebebi olması da muhtemeldir. Bilgisayarın yanlış bir biçimde kapatılması,  güncellemelerin zorlayarak bölünmesi, dosyaların kaldırılmadan silinmeye çalışılması gibi sorunlar bu hatanın alınmasına yol açmaktadır.

Aynı zamanda hata Microsoft Visual C++, Direct X ve .NET Framework uygulamalarındaki hatalardan da kaynaklanabilmektedir. Hatanın kaynağı ne olursa olsun bilgisayar ortamında  yaşanan tüm sorunların mutlaka bir çözümü bulunmaktadır.

0xc00007b Hatası Çözümü

Oxc00007b Hatası Çözümü

0xc00007b hatası, Windows 7, 8 ve 10 gibi işletim sistemlerinde sıklıkla meydana gelmektedir. Bu hatanın çözümü içi birkaç farlı yol bulunmaktadır. Bu yollar şu şekilde sıralanabilir;

  • Bilgisayarın yeninden başlatılması hatanın çözülmesine olanak tanımaktadır.
  • Kullanılacak olan uygulamanın yönetici olarak çalıştırılması hatayı ortadan kaldırabilmektedir.
  • Ekran kartı sürücülerinin silinip tekrar kurulması hatanın giderilmesini sağlar. Aynı zamanda yapılacak güncellemede hatanın alınmasına engel olmaktadır.
  • Micosoft Visual C++ Redistributable paketlerinin güncellenmesi hatanın giderilmesine imkan tanır.
  • Microsoft .NET Framework güncellenmesi ile bu kaynaktan oluşabilecek hata gderilir.
  • Windows güncellemesi sürücüleri de yenileyebilmektedir. Bu durumda hatanın giderilmesine yardımcı olur.
  • Hata veren oyun ya da uygulamanın komple silinip tekrar yüklenmesi de hata alınmasını engellemektedir.

0xc00007b Hatası Çözümü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu