Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft’tan Galaxy Fold Tarzı Katlanabilir Telefon Patenti

Microsoft’un en son patent başvurusu Galaxy Fold tarzı katlanabilir bir telefon için oluyor.

Microsoft, Ekim 2019’da Surface Duo’nun katlanabilir bir telefon tasarımı benimsemesi ile Surface Neo ve Surface Duo’yu duyurduğunda söylentilere katlanan telefonuyla ilgili spekülasyonlara ödeme yaptı.


Microsoft‘un çift ekranlı telefonlarda ilk denemesi olan iki modelin 2020’de piyasaya sürülmesi olacaktır. Ancak, Microsoft’un çalışmalarında başka bir konsept katlanabilir telefonu var gibi görünüyor.

Bir katlanabilir telefon da Microsoft’tan

Ortaya çıkan yeni bir patente göre ABD şirketi Microsoft’tan Galaxy Fold’dan tasarım ilhamını ödünç almış olabilecek yeniden tasarlanmış katlanabilir bir telefon başlatmayı planladığını gösteriyor. Patenti 2018’de Avrupa Patent Ofisi’ne sunuldu ve Aralık 2019’da yayınlandı.

Patent açıklaması, katlanabilir bir akıllı telefonun arkasındaki üçüncü bir ekranı da içerir; böylece kullanıcı, telefonu tablete açmadan etkileşime girebilir. Özellikle, Samsung’un Galaxy Fold‘da, telefon katlandığında kullanılabilecek arkada küçük bir ekrana sahip katlanır bir tasarıma sahip olan aynı konsept.

Microsoft'tan Galaxy Fold Tarzı Katlanabilir Telefon Patenti

Katlanabilir telefonunun kapalı durumu sırasında kullanıcı arabirimi yüzeyi üzerindeki etkileşim, kullanıcının katlanabilir görüntü aygıtının bir sonraki açık durumu sırasında iç bölümdeki katlanabilir görüntü aygıtının en az bir görüntü ekranında gösterilecek içeriği seçmesine izin verebilir.

Ek olarak, kullanıcı arayüz yüzeyi, kullanıcı arayüz yüzeyinde üretilen bir nesnenin (örneğin, çizilen veya yazılan), birinci ekran, ikinci ekran veya kullanıcı arayüzünden en az birinde görüntülemek üzere saklanmasına izin verecek şekilde yapılandırılabilir. Arayüz ayrıca kullanıcıların ekranı açtıklarında daha büyük ekrana içerik aktarmalarına da izin verecektir. Bu, teorik olarak, ekranlar arasında kesintisiz geçişe izin verebilir ve genel kullanıcı deneyimini geliştirebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu