Microsoft'dan İşsizlik Sorunu Yaşayanlara Müjde - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Microsoft, İşsizlik Sorunu Yaşayan 25 Milyon Kişi İçin Kolları Sıvadı

Microsoft, İşsizlik Sorunu Yaşayan 25 Milyon Kişi İçin Kolları Sıvadı

Microsoft’un LinkedIn ve GitHub ile iş birliği içinde geliştirdiği “Yeni Yetenek Girişimi” programı, Covid-19 pandemisi nedeniyle işleri etkilenen insanların dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinmelerine imkan sağlayacak.

Microsoft’un LinkedIn ve GitHub ile iş birliği içinde geliştirdiği “Yeni Yetenek Girişimi” programı, Covid-19 pandemisi nedeniyle işleri etkilenen insanların dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinmelerine imkan sağlayacak. 500’ü aşkın çevrimiçi eğitime ücretsiz erişim hakkı sunan girişime katılanlar, edinmek istedikleri uzmanlık sertifikalarına da düşük bütçeler karşılığında sahip olabilecek.

Otomasyon, yapay zekâ ve dijital teknolojilerin dünyada ve Türkiye’deki yükselişi sürerken, bu durum mesleklerin yapılış şeklini de önemli ölçüde etkiliyor. Dijital teknolojilerin benimsenmesini gelecekteki ekonomik büyümenin en önemli faktörü olarak gösteren araştırmalara göre (*McKinsey, FoW), 2030 yılına kadar potansiyel verimlilik artışının yüzde 60’ı bu alandan gelecek.

Öte yandan Covid-19’un yarattığı ekonomik krizin, global çapta iş gücüne dahil insanların yarısına yakınını işsizlik tehlikesiyle yüz yüze getireceği öngörülüyor (*ILO). Söz konusu global krizinden etkilenecek iş gücüne destek olmak amacıyla harekete geçen Microsoft, LinkedIn ve Github işbirliğinde yeni Yeni Yetenek Girişimi inisiyatifini hayata geçiriyor.

Yeni Yetenek Girişimi: Dijital yetenek gelişimine kapsamlı destek

Microsoft, İşsizlik Sorunu Yaşayan 25 Milyon Kişi İçin Kolları Sıvadı

Veriye ve dijital teknolojiye dayalı bu kapsamlı girişim; LinkedIn Learning, Microsoft Learn ve GitHub’ın içeriklerine ücretsiz erişim imkânı sağlıyor. Program kapsamında kullanılabilen iş arama araçları sayesinde, iş gücü açığı bulunan meslek grupları ve bu mesleklerde faaliyet gösterebilmek için sahip olunması gereken yetenekler kolayca tespit edilebiliyor. 500’ü aşkın çevrimiçi eğitime ücretsiz erişim sağlayan girişime katılanlar, edinmek istedikleri uzmanlık sertifikalarına da düşük bütçeler karşılığında sahip olabiliyor. Tüm bu kaynaklara opportunity.linkedin.com adresli merkezden İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca olarak ulaşılabiliyor.

Microsoft, aynı zamanda Microsoft Teams platformu dahilinde işverenlerin mevcut çalışanlarına yeni yetkinlikler kazandırmalarına destek olacak yeni bir eğitim uygulaması geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

İş arayışında dezavantaj sahibi 25 milyon kişi için yeni fırsatlar

Covid-19’un hem toplum sağlığı hem de ekonomik anlamda global bir krize yol açtığını ifade eden Microsoft CEO’su Satya Nadella, “Pandemi nedeniyle işsizlik riskiyle karşı karşıya olan 25 milyon insanın yeni yetkinlikler edinerek geleceğin mesleklerine hazır hale gelebilmesi için LinkedIn ve GitHub’ ile güçlerimizi birleştirdik” dedi.

Microsoft, İşsizlik Sorunu Yaşayan 25 Milyon Kişi İçin Kolları Sıvadı

Microsoft, İşsizlik Sorunu Yaşayan 25 Milyon Kişi İçin Kolları Sıvadı Microsoft, İşsizlik Sorunu Yaşayan 25 Milyon Kişi İçin Kolları Sıvadı

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Instagram’daki Bir Bug Yüzünden Çoğu Hesap Ele Geçirildi!

Uğur Aydemir

Öğrencilere Karne Hediyesi Oppo’da Geliyor

Uğur Aydemir

xinput1_3.dll Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.