Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Edge’in Yeni Özelliği Bellek ve İşlemci Kullanımını Azaltacak

Edge’de bellek ve CPU kullanımını iyileştirmek için Microsoft, “Uyuyan Sekmeler” adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Uyku Sekmeleri özelliği, kaynak kullanımını en aza indirmek için bir sekmenin arka plan etkinliklerini (reklamlar, javascript, komut dosyası zamanlayıcıları vb.) Temelde duraklatan Chromium’un donma teknolojisine dayanmaktadır.


Sayfanızın tamamen yeniden yüklendiği atılmış sekmelerin aksine, bir uyku sekmesi tıklandığında tüm içeriği ile devam eder.

Microsoft’a göre uyku sekmeleri Microsoft Edge için bellek kullanımını %26’ya kadar artırabilir. Aynı şekilde, bir uyku sekmesi de CPU kullanımını %29’a kadar azaltır, bu da pil tasarrufu sağlar.

Farenizi askıya alınmış bir sekmenin üzerine getirdiğinizde, Edge “Bu sekme kaynakları korumak için uyuyor” mesajını verecektir. Microsoft, bireysel cihaz performansının, donanımlarının yapılandırması ve bu özellik dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olarak değiştiğini söylüyor.

Microsoft Edge'in Yeni Özelliği Bellek ve İşlemci Kullanımını Azaltacak

Dondurulmuş bir sekmeyi devam ettirmek için, üzerine tıklamanız yeterlidir; içeriğiniz tam sayfa yeniden yüklenmeden geri yüklenir.

Ayrıca, Ayarlar’da bir engelleme listesine asla yayınlanmasını durdurmak istemediğiniz önemli siteleri de ekleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu