Trend

Gizli Numara Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Gizli numara açma ve gizli numara kapatma işlemi nasıl yapılır?  Bu makalemizde sizlere Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi operatörlerde hattınızı gizli numaraya nasıl açıp kapatacağınızı detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, gizli numaradan çağrı almak isteyen ya da istemeyen operatör kullanıcılarının gerçekleştirdiği bir işlemdir. Bu işlemin yapılabilmesi için farklı yollar uygulanabilmektedir fakat her bir operatör kullanıcısı için farklı yollar bulunmaktadır.

Operatör olarak Turkcell kullanan kişilerin özel numara açma ve kapatma işlemleri için 532 olan müşteri hizmetleri numarasını araması gerekmektedir. Bu numara aranarak ve müşteri hizmetlerine gizli numaradan gelen çağrıyı engelleme ya da açma işlemi yapılabilmektedir. Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell özel numara kapatma işlemi adımları;

Operatörlerde Gizli Numara Kapatma ve Kapatma İşlemleri

Gizli numara açma ve kapatma işlemi, Vodafone , Turkcell ve Türk Telekom kullanıcıları için önemlidir. Özellikle bazı durumlarda özel numaralardan gelen aramalar insanları rahatsız edebiliyor. Bunun için birçok kullanıcı özel numara kapatma işlemi yapar. Ancak bir de bazı kullanıcılar özel numara açma işlemi gerçekleştirmek isteyebiliyor.

Ayrıca Turkcell hat kullanan kişiler, arama bölümünde *253# yaparak anlık olarak gelen gizli aramaları engelleyebilmektedir. Engellemenin kaldırılması için ise #253# yapılmalıdır. Müşteri hizmetlerini aramak dâhil, gerçekleştirilecek olan tüm işlemler ücretsizdir. Vodafone’nun müşterilerine sağladığı bu SMS hizmeti, müşteri hizmetleri servisi gibi tamamen ücretsizdir.

Gizli Numara Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Vodafone Gizli Numara Kapatma & Açma

Vodafone operatörü kullanıcıları da gizli numaralardan gelen çağrıları aktifleştirme ya da pasif konuma getirme işlemlerini kolaylıkla yapabilmektedir. Bunun için Vodafone kullanıcılarının müşteri hizmetlerini araması ya da SMS atması gerekmektedir. Vodafone gizliye açma konusunda birçok insan bu işlemi aramaktadır.

Gizli numaralardan gelen çağrının engellenmesi için SMS bölümüne GIZLI KAPAT yazılmalı ve mesaj 7046’ya mesaj atılmalıdır. Yine aynı şekilde engellemenin açılması için GIZLI AC yazılmalı 7046’ya SMS gönderilmelidir.

Türk Telekom Gizli Numara Kapatma & Açma

Türk Telekom‘da kullanıcılarına gizli numara arama engelleme ve açma hizmetini sunmaktadır. Türk Telekom kullanıcılarının gizli numaralardan çağrı almak istememesi durumunda müşteri hizmetleri aranabilmektedir.

Müşteri hizmetlerinden destek alınabileceği gibi telefonun arama bölümüne *100# yazılıp arama tuşuna basılmasıyla da hizmet alınmaktadır. Ayrıca bu işlem için Türk Telekom’un online işlemleri de kullanılabilmektedir.

Turkcell Gizli Numara Kapatma & Açma

Telefonunuzun arama ekranına giriş yapın. Arama ekranına #31# simgelerini tuşlayın. Bu simgelerin ardından aramak istediğiniz telefon numarasını tuşlayın. Aramayı gerçekleştirin.

Android Telefonunuzun “Arama” bölümüne giriş yapın. “Seçenekler” kısmına girin. “Arama Ayarları” na girin. “Ek Ayarlar” a girin. “Arayan Kimliği” bölümüne girin. “Numarayı Gizle” seçeneğini işaretleyerek bu ayarı değiştirin.

iOS işletim sistemine bağlı bir telefonda “Ayarlar” menüsüne girin. “Telefon” bölümüne girin.  “Aramalar” a girin. “Numaramı Göster” seçeneği açık durumdaysa kapatın. Telefonunuzun “Arama” bölümüne girin. Arama ekranına *253# simgelerini tuşlayın. Aramayı gerçekleştirin.

Görüldüğü gibi Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gizli numara aktif etmek ve pasif işlemleri tüm operatörlerden ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Bu rehberimiz de sizlere özel numara açma ve kapatma işlemlerini nasıl yapılacağından detaylı olarak bahsettik.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom yani tüm operatörler için numaralı gizleme sitesinde farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

5 Yorum

  1. Tam aradığım bilgiler, teşekkürler 🙂
    ** Vodafone tahüttüm bitsin değiştireceğim hemen!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!