Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Deepfake’leri Tespit Etmek İçin Bir Araç Geliştirdi

Resim veya bir kişi imajı başka yüzü ile değiştirilmiştir hangi bir bilgisayar kullanılarak oluşturulmuş videoları Microsoft deepfakes tespit etmek için Microsoft Video Şifrematik ara. geliştirildi.

Microsoft, deepfake ‘leri tespit etmek için bir araç geliştirdi. Yeni araç, bir medya parçasının yapay olarak manipüle edilme şansının yüzdesini belirlemek için hareketsiz fotoğrafları veya videoları analiz edebilir.


Microsoft Video Authenticator sahte yüzün eklendiği yerde “kaybolan” ince pikselleri veya gri tonlamalı pikselleri “arar”. Microsoft temsilcileri; Sentetik medya oluşturma yöntemlerinin gelişmeye devam edeceğini umuyoruz. Tüm AI algılama yöntemlerinin bir başarısızlık oranı olduğundan, algılama yöntemlerinden kaçan derin sahtelikleri anlamalı ve bunlara yanıt vermeye hazır olmalıyız. Bu nedenle, uzun vadede, haber makalelerini ve diğer medya kuruluşlarını korumak ve doğrulamak için daha güvenilir yöntemler aramalıyız.

Deepfake’ler veya sentetik medya, yapay zeka (AI) tarafından işlenen fotoğraflar, videolar veya ses dosyaları olabilir. Microsoft, derin sahte tespitin ABD seçimlerinden önce kritik olduğunu söyledi. Bu yılın başlarında Facebook, kullanıcıları yanıltabilecek deepfake’leri yasakladı. Daha sonra Twitter ve TikTok benzer kurallar koydu.

Microsoft, Deepfake'leri Tespit Etmek İçin Bir Araç Geliştirdi

Microsoft, Deepfake'leri Tespit Etmek İçin Bir Araç Geliştirdi

Microsoft, Deepfake'leri Tespit Etmek İçin Bir Araç Geliştirdi Microsoft, Deepfake'leri Tespit Etmek İçin Bir Araç Geliştirdi Microsoft, Deepfake'leri Tespit Etmek İçin Bir Araç Geliştirdi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu