bayigram.com

Xiaomi Mi 11, Yeni Android 12 Güncellemesi Aldı

Mi 11, Android 12’yi alan ilk cihazdı ve şimdi Mi 11, bugün yeni bir Android 12 güncellemesi aldı. Bu MIUI 12.5 güncellemesi, belki de Android 12 olarak son güncellemedir.

Android 12, 5 Ekim’de Mi 11 serisi cihazlara ve Google Pixel cihazlara geldi. Bu güncellemeden sonra bazı cihazlarda güç açma sorunları yaşandı.


Bu güncellemenin ardından Xiaomi kısa süre içerisinde bir düzeltme güncellemesi yayınladı. Bu düzeltme güncellemesinden sonra Mi 11, ilk kez yeni ve üçüncü bir Android 12 güncellemesi alıyor. Bu güncelleme, hata düzeltme ve kararlılık iyileştirmeleri içerir. Bu güncelleme şimdilik sadece Mi Pilotlara geldi.

Güncellemenin sürüm numarası V12.5.8.0.SKBMIXM’dir. Bu güncelleme, Android 12 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesidir.

Yalnızca Mi Pilots kullanıcıları doğrudan erişim sağlayabilir. Ancak Mi Pilot kullanıcısı değilseniz bu güncellemeyi MIUI Updater uygulaması üzerinden veya MIUI indirme telegram kanalı üzerinden indirerek indirebilirsiniz. Kurulum, Mi Pilot iseniz güncelleyici, aksi takdirde TWRP kullanılarak yapılabilir.

Xiaomi Mi 11, Yeni Android 12 Güncellemesi Aldı

Mi 11 Android 12 Güncelleme Notları

  • Optimize edilmiş sistem performansı
  • Geliştirilmiş sistem güvenliği ve kararlılığı

Ayrıca eski sürümde bozuk olan ancak bu sürümde düzeltilen CTS. Ancak Google Discover bu yapıda bozuldu.

Android 12 Kararlı Beklenen Çıkış Tarihi

MIUI 13 ile Android 12 kararlı sürümü çıkacak. MIUI 13 Global sunumunda Mi 11, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini alacak. Kesinlikle 28 Aralık’ta Çin için tanıtılacak. Küresel olarak, Ocak ayının sonuna doğru tanıtılması bekleniyor.

Redmi K30 Pro, Redmi K30S Ultra ve diğer Xiaomi güncellemelerini indirmek için MIUI Downloader’ı kullanabilirsiniz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu